Cikalleshi: Sot kemi hapur faqe të re, portieri i Polonisë ishte shumë i mirë

TË FUNDIT

Shqipëria humbi në Varshavë me shifrat 1-0 ndaj Polonisë.

Kuqezinjtë e provuan me të gjitha mënyrat për të dalë me pikë, por nuk ia dolën.

Cikalleshi: “Sot kemi hapur faqe të re. Me shpirtin që kemi treguar sot, besoj se i kemi bërë shqiptarët që të ndihen mirë. Portieri i Polonisë është shumë i mirë dhe nuk na lejoi të shënonim. Kemi sakrifikuar shumë në këtë takim. I pritëm në mesfushë dhe na shkoi mirë. Pësuam një gol nga gjysmë rasti. Përvec atij rasti, Polonia nuk pati ndonjë rast tjetër. Gol nuk na deshi sot, as mua, as Uzuni as Asllanit”.