Chelsea me dy mungesa për ndeshjen ndaj Manchester United

TË FUNDIT

Në ndeshjen e fundjavës kundër Manchester United në Premierligë Chelsea do të ketë dy mungesa shumë serioze.

Blutë nuk do të mund të llogarisin në shërbimet e Ben Chilwell dhe Ngolo Kantes.

Kante do të jetë jashtë vetëm në fundjavë pas një lëndimi të lehtë në gju, derisa Chilwell pritet të mungoj deri në gjashtë muaj.

Ndeshja mes Chelsea dhe Manchester United do të luhet nesër me fillim në ora 17:30 në stadiumin Stamford Bridge.