Array

Çfarë duhet të vishni nëse keni këmbë të shkurtra

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Nëse nuk jeni bekuar me këmbë shumë të gjata dhe nuk mund të imagjinoni jetën me take të larta, atëherë nuk ka vend për panikë. Vetëm sepse keni këmbë të shkurtra nuk do të thotë se secili duhet ta dijë! Nëse e dini se çfarë duhet të vishni, ju mund të shtoni disa centimetra më shumë pjesës suaj të poshtme. Këtu po ju paraqesim të gjitha truqet dhe këshillat që duhet të dini për të rritur në maksimum efektin e këmbëve më të mëdha.

Nuk do të thotë se vajzat me këmbë të shkurtra nuk duken mirë, ato mund të veshin take të larta dhe të barazohen me vajza të gjata, por edhe të lidhin këpucët pa rënë në dysheme. Pjesa më e mirë e të paturit këmbë të shkurtra është se kur visheni si duhet, ju mund të bëni që këmbët tuaja të ju duken më shumë se sa janë në të vërtetë.

- Advertisement -

Ne i kuptojmë problemet e vajzave shtat ulëta, dhe padyshim jemi këtu për t’ju ndihmuar! Ndiqni këto këshilla dhe ne garantojmë se do të shtoni të paktën 3 centimetra në lartësinë tuaj!

Lista juaj e blerjes për këmbë të shkurtra:

- Advertisement -

Pantallona me bel të lartë të ngushta,
Mini funde,
Xhaketë jo më e gjatë se vithet tuaja,
Kostume njëngjyrëshe,
Fustane me bel,
Fustane të gjata maxis,
Vija vertikale,
Take nudo,
Platforma
Ja arsyet pse këto funksionojnë…

Zgjatuni me pantallone me bel të lartë
Duke veshur pantallona me bel të lartë, këmbët tuaj do të duken shumë më të gjata. Nës epreferoni xhinse, saten apo printime, pantallonat me bel të lartë janë gjithmonë zgjidhja më e mirë.

- Advertisement -

Sa më i shkurtë fundi, aq më të gjata këmbët
Tani ne nuk po themi që të vishni një rrip rreth belit tuaj, por po ju themi që të siguroni funde jo më të gjatë se mbi gjunj. Kur tregoni më shumë lëkurë, ajo jep iluzionin se këmbët tuaja janë më të gjata se sa realisht janë, sepse raporti i lëkurës me pëlhurën është shumë më i madh.

Xhaketë sipas formës së trupit
Mos e fshihni trupin tuaj me xhaketa të madhësisë së madhe. Në vend të kësaj, ekspozoni proporcionet tuaja duke veshur xhaketa që do të ndihmojnë të dallojnë formën tuaj, dhe të theksojnë belin.

Magji njëngjyrëshe
Të visheni me rroba njëngjyrëshe jep efektin më të zgjatur të siluetës së trupit pasiqë nuk ka bllokim të ngjyrave. Nëse ju zgjidhni nuancë neutral si gri apo nudo, apo të theksoheni me ngjyrë të kaltër mbretërore, ky rregull stili është padyshim më i miri sepse jo vetëm që ju jep efektin e këmbëve më të gjatë, por edhe do të dalloheni si ikonë e modes.

Funde me A-prerje
Fundet me A-prerje janë shumë të mira për vajza me kënbë të shkurtra, sepse ato të çojnë një sy më larg nga vithet duke lejuar që fokusi të jetë në belin tuaj. Duhet të përmednet se ky model është edhe shumë praktik për të lëvizur!

Fustane me prerje në bel
Ky lloj modeli është shumë i rahatshëm për vajza me shtat të ulët sepse thekson pjesët tjera të trupit ndërsa fsheh këmbët tuaja duke i bërë ato të pafundme. Një tjetër truk është të shtoni një rrip në belin tuaj dhe të shtoni edhe disa centimetra gjatësi.

Maxi fustanet janë zgjidhja më efektive
Ky lloj modeli funksionon për të gjtiha format e madhësive. Shumica e femrave frigohen nga ky model sepse mendojnë që do të duken më të shkurtra dhe të gjera nën to, mirëpo nëse vishni një maxi fustan të përkryer me madhësi dhe take të larta, padyshim do të dukeni shumë mirë. Thjeshtë vishni një pale platform dhe do të shtoni disa centimetra në këmbët tuaja dhe askush nuk do e vërejë mashtrimin tuaj!

Gjithçka ka të bëjë me iluzionin
Vija vertikale ju ndihmon të krijoni një siluetë të gjatë. Zgjedhni vija të holla apo printime vertikale që të mashtroni shikimin e atyre përreth jush.

Taket nduo janë një domosdoshmëri
Secila femër duhet të ketë një palë këpucë nudo. Jo vetëm që të përputhen me çdo gjë, por edhe të zgjasin këmbët tuaja, duke krijuar një linjë të vazhdueshme me tonin e lëkurës suaj sesa të zgjidhni ndonjë ngjyrë contrast.

Platformat janë një ekstra zgjedhje
Çdoherë mund të shtoni një gjatësi shtesë të 2-3 centimetrave të lartësisë suaj, që të përfitoni nga ajo! Platformat dhe wedge-s janë një mënyrë shumë e mirë për të rritur lartësinë tuaj si dhe stilin. Për verë, investoni për një pale platform që janë të rehatshme.

Çfarë nuk duhet të vishni

Nëse dëshironi që të dukeni bukur dhe me këmbë të zgjatura, atëherë qëndroni sa më larg këtyre gjërave:

Veshje të madhësisë së gjërë,

Bluza të gjata
Xhinse me bel të ulët
Këpucë me rryp në kyçin e këmbës
Çizme deri në gjunj
Dyqanet që kujdesen për femrat me këmbë të shkurtra:

Zara,
Topshop
ASOS
New look
Very
Next

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -