ZGJEDHJET

Çellsi e mundi Sitin, Liverpuli kampion i Anglisë!

Must Read

KSHPK kërkon përgjegjësi për Venko Filipçen, VMRO-DPMNE ka dorëzuar tre ankesa kundër funksionarëve

https://youtu.be/gFKeq8mTxws KSHPK e pranoi ankesën e VMRO-DPMNE dhe do të kërkojë përgjegjësi...

Filloi skriningu i gazetarëve, në fazën e parë mbi 500 gazetarë do të testohen për korona virus

https://youtu.be/kI9Z8n0PEFI Filloi skiningu falas i gazetarëve dhe punëtorëve mediatik për Kovid-19. Pas...

Koalicioni AAA-ASH në Kumanovë, Sela: “Fuqia e ndryshimit në duart e çdo shqiptari”

https://youtu.be/KivL5qIutos Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe AlternAativA mbrëmë ishin bashkë me qytetarët...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Përfundoi pritja e gjatë e Liverpulit! Edhe pse pa lojë, “të kuqtë” janë kampionë të Anglisë për herë të parë nga viti 1990, pasi Çellsi në terrenin vendor e mundi Mançesterin me 2:1 dhe i rrëzoi nga froni.

- Advertisement -

Ashtu që, dallimi midis ekipit të Mersisajdit dhe “qytetarëve” ka mbetur 23 pikë, me çfarë mbesin vetëm 7 ndeshje deri në fund të sezonit dhe ekipi i Jirgen Klopit nuk mund të arrihen. Ky është triumfi i 19-të në historinë e gjigantit të “Enfild”-it.

Ndeshja e “Stemford Brixh”-it ofroi shumë emocione dhe mundësi, ndërsa nikoqirët erdhën deri në sukses me një gol dhe penallti, pikërisht në kohën kur avantazhi i Sitit ishte shumë serioz.

Me 54 pikë, ata vazhdojnë ta mbrojnë vensin e vet në Top 4, sërish me 5 pikë avantazh para Mançester Junajtedit dhe Volverhemptonit dhe vetëm një pikë pas Lesterit./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Filloi skriningu i gazetarëve, në fazën e parë mbi 500 gazetarë do të testohen për korona virus

https://youtu.be/kI9Z8n0PEFI Filloi skiningu falas i gazetarëve dhe punëtorëve mediatik për Kovid-19. Pas punëtorëve shëndetësorë dhe policisë, edhe...

Koalicioni AAA-ASH në Kumanovë, Sela: “Fuqia e ndryshimit në duart e çdo shqiptari”

https://youtu.be/KivL5qIutos Koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe AlternAativA mbrëmë ishin bashkë me qytetarët e Kumanovës. Gjatë këtij takimi...

A do të izolohet shteti pas zgjedhjeve? Filipçe: Mund të marrim masa restriktive vetëm nëse eskalon situata

https://youtu.be/6Te8SjMNIjc Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe gjatë inspektimit në spitalin e ri të Kërçovës tha se i...

Mitreski: LSDM tregoi se si me të vërtetë kujdeset për qytetarët

https://youtu.be/M5iRZOkhte4 LSDM në tre vitet e kaluara vazhdimisht ka treguar se çfarë do të thotë kujdes i...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -