Lajme

video

Mësimdhënësit me paga të shkurtuara, kryetari i Kumanovës fajëson Qeverinë

https://youtu.be/DsfJoDLpyK0 Mësimdhënësit në Komunën e Kumanovës, do të marrin 1000 denarë më pak nga pagat e tetorit, nëntorit dhe dhjetorit. Arsyeja është se komuna ka mungesë mjetesh. Këto informacione i erdhën TV21 nga disa arsimtarë nga Kumanova, të cilët nuk...
video

“Shengen Ballkanik” apo “Jugosllavi e re”? Kritika të ashpra për nismën e re rajonale

https://youtu.be/6nHq9hP8wPY Ka përkrahjen e Zaevit, Ramës dhe Vuçiqit por “Minishengeni Ballkanik” po shihet me sy kritik nga disa figura të jetës politike në Maqedoni, Shqipëri e Kosovë. Ish-kryeministri shqiptar Sali Berisha në një intervistë për Ekspres “Mini shengenin ballkanik” e ka...
video

“Shengeni i vogël” të shihet me kujdes, OEMVP: S’duhet ta dëmtojë ekonominë e vendit

https://youtu.be/NM5zwwEqYac “Mini shengeni” duhet t’i përfshijë të gjitha shtetet e Ballkanit Perëndimor por duke pasur kujdes që të mos i dëmtojë ekonomitë e shteteve vlerëson drejtori ekzekutiv i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-perëndimore Drilon Iseni. “Çdo marrëveshje duhet të ketë parasysh...
video

“Mak kanabis” kërkon ndryshimin e Ligjit, “Të mos luajm lojëra, ka shumë investitorë të huaj”

https://youtu.be/WbWjj6JUhS0 Dhjetëra pronar të plantazheve dhe prodhues të vajit të kanabisit janë tubuar para Qeverisë për të kërkuar ndryshimin e ligjit për kanabis ose ndryshimin e neneve të caktuara që do u lejojë prodhuesve shitjen e kanabisit të thatë, sepse...
video

27 prilli, dëshmon Zaevi, i akuzuari Petrushevski i kërkoi falje, Zaev nuk kërkon dëmshpërblim

https://youtu.be/uBFA8ZVWSQY Në rastin gjyqësor lidhur me ngjarjet e 27 prillit natës së përgjakshme në Kuvend, në Gjykatën Penale dëshmoi kryeministri Zaev. Në këtë rast i akuzuar për dhunë është Ilija Petrushevski i punësuar në burgun e Idrizovës, ndërsa gjatë natës...
video

As 30% e shtetit nuk ka kanalizim, a duhet synuar Evropa kur nuk ke kanalizim?

https://youtu.be/5FfyjLhO3pY Filluam ndërtimin e kanalizimeve dhe ujësjellësve... Kështu deklaroi kryeministri Zaev para një viti. U lëvdua se ka bërë investim kapital për kanalizimin në Vizbeg ndërsa banorët rrëfejnë se nuk kanë filluar punimet ende. Përvec asaj ai thotë se ka...
video

Vidhen 10 fidanë në Çair, Muça dënon aktin, policia kërkon dëmtuesit

https://youtu.be/oWmuHbyB64o “Dhjetra fidanë të cilët ditë më parë u mbollën nga ana e ndërmarrjes publike, ‘Parqe dhe Gjelbërime”, sot nuk janë. Dorasit nuk dihen, kurse veprën e ka dënuar drejtori Ardian Muça”, Mevludin Imeri, gazetar. E përpos se janë vjedhur fidanët,...
video

Vllatko Gjorçev sërish në qendër të vëmendjes, rroga minimale i “grindi” deputetët

https://youtu.be/Atc9Ls1oFFI Në atmosferë të tensionuar, me zënka dhe me disa ndërprerje, kaloi seanca e Komisionit për Punë dhe Politikë sociale, ku në rend dite ishte rritja e pagës minimale. Filloi me grindje, pasi deputeti Samka Ibraimovski kërkoi që në seancën...
video

ASH me ultimatum për kufirin Bellanoc – Stançiç, Osmani: Kufiri do të hapet në një ditë historike për shqiptarët

https://youtu.be/uX_z9VJtPj4 Aleanca për Shqiptarët i jep ultimatum Qeverisë deri më 28 nëntor për të hapur kufirin Bellanoc-Stançiç. Nga kjo parti thonë se në rast se deri më 28 nëntor nuk hapet kufiri në këtë zonë do të organizojnë marsh ku...
video

Muhamed Zekiri provokon Bujar Osmanin, Osmani: Atë e demanton edhe partia e tij

https://youtu.be/4iNbksmHDek Pas publikimit të të arriturave të ministrave të BDI-së për rritjen e pagës në arsim, ka reaguar deputeti i LSDM-së Muhamed Zekiri. Ai thotë se ministrat e BDI-së nuk janë meritorë për rritjen e rrogave në arsim, pagën minimale,...
- Reklama -

Latest News

Trump-Erdogan takohen për të rregulluar lidhjet SHBA-Turqi

Trump pret Erdogan të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë Trump pret Erdogan të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë Në hapjen e...
- Reklama -

Përplasen dy trena, së paku 15 të vdekur

Mbi 50 të lënduar Mbi 50 të lënduar Së paku 15 persona kanë vdekur dhe mbi 50 të tjerë janë lënduar në një përplasje kokë mes...

Jimmy Carter shtrohet në spital

Ish-presidenti amerikan po trajtohen në Atlanta Ish-presidenti amerikan po trajtohen në Atlanta Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara, Jimmy Carter, u shtrua në një spital në Atlanta...

Apple nën hetime për diskriminimin seksual për Apple Card

Hetimi do të përcaktojë nëse ligji i New Yorkut është shkelur Hetimi do të përcaktojë nëse ligji i New Yorkut është shkelur Inspektorët e Shtetit të...

​Vendet e Shengenit nuk përdorin rregullisht sistemet e IT-së kufitare

"Mospërputhje midis numrit të vizave Shengen të lëshuara dhe numrit të vizave të kontrolluara" “Mospërputhje midis numrit të vizave Shengen të lëshuara dhe numrit të...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com