Lajme

Shqipëri – toka vazhdon të dridhet

Në një kohë kur Shqipëria është sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, toka vazhdon ende të dridhet Nisur nga të dhënat e Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti i fundit...
video

A ka deputetë të privilegjuar? Më shumë kanë shpenzuar Ilija Dimovski dhe Aleksandër Kiracovski

https://youtu.be/zYL2eR5TZvw Vijnë nga qytete të ndryshme dhe i ndan ajo që janë nga parti të ndryshme politike. Aleksandër Kiracovski dhe Ilija Dimovski, në vitin 2018 kanë marrë më së shumti para nga shteti për shpenzime rrugore, ndërsa kanë shfrytëzuar edhe...
video

Nesër takohen grupet e punës për Ligjin për PP, për çfarë i ka mbetur të dakordohen pushtetit dhe opozitës?

https://youtu.be/DzcbfoYc79U Grupet e punës të pushtetit dhe opozitës nesër takohen sërish në Kuvend, në përpjekje për të përafruar qëndrimet për projektligjin për prokurorinë. Ky është takimi i tyre i parë, pas atij të dështuar mes Kryeministrit Zaev dhe liderit të DPMNE-së...
video

Në parkun e Gazi Babës me biçikleta, qytetaët mposhtin politikanët në basketboll

https://youtu.be/SGCOWfXvqxQ Në Ditën ndërkombëtare pa automobila në qytetin e Shkupit mund të shihen më shumë vetura se sa biçikleta. Një pjesë e qytetarëve dashamirës të biçikletave u mblodhën në parkun e Gazi Babës. Prejt tyre kishte edhe politikanë. Por një...
video

U bë pishman që e shembi murin e shkollës, premton se do ta rregullojë për disa ditë

https://youtu.be/0ur6lWGBmBI Pronari i kompanisë private për larje të veturave dhe tepihëve është penduar për atë se ka shembur murin e shkollën 7 marsi në Seravë të komunës së Çairit. Ai tha se së shpejti do të angazhojë punëtor që do...
video

Rikonstruimi i “Bit Pazarit”, priten dhjetra drunj të cilët u mbollën në dhjetor

https://youtu.be/f42XX3WFFHI Vendosja e barikadave nga kompania “Mason Inzhiniering” e cila po kryen punimet për rikonstruimin e “Bit Pazarit”, ka rezultuar me dhjetëra fidanë të prerë e disa të tjerë të tharë. TV21 u drejtua në zyrat e kompanisë për t’i...
video

Fëmijë shurdhmemecë në barakë të braktisur, familja gjashtëanëtarëshe ushqehet nga kontejnerët

https://youtu.be/SsU5uSg7plc Në barakat e braktisura, ku studentët e Fakultetit të Mjekësisë kanë qëndruar me vite të tëra, tashmë jeton familja gjashtë-anëtarëshe Demirovi. Pa ujë dhe rrymë, rrezikohen që të sëmuren nga infeksione të ndryshme. Ambra pesëvjeçare, e cila para disa...
video

Vaksina MRP i bën autik fëmijët? Filipçe me premtime, por nuk u paraqit në debat

https://youtu.be/HwFZlAUqIu0 Elena Pavlevska është nëna e Ognenit 5-vjeçar. Ajo pohon se pasi është vaksinuar, fëmija i saj ka ndryshuar në mënyrë drastike dhe ka marrë një lloj të autizmit. Thotë se nuk është diçka trashëguese gjenetikisht, sepse në familjet e...
video

Më në fund flet kryetari i Gazi Babës, Georgievski: Shkolla, jokompetente për hapjen e paraleles në shqip

https://youtu.be/r8vswFFmaC8 Pas disa ditësh tentime për të marrë përgjigje nga kryetari i Komunës së Gazi Babës për paralelet shqipe në shkollën Njegosh të Idrizovës, kryetarin e Gazi Babës Boris Georgievski e gjetëm në një ngjarje. Ai tha se kërkesën e ka...
video

Së shpejti aktakuzë për “Reket”, javën e ardhsme Janeva dhe Boki 13 do të dëshmojnë te Ruskoska

https://youtu.be/SQvVl7jcWUI Për një muaj, për hetimin e rastit Reket duhet të ngrehet aktakuzë nëse prokurorja Ruskoska ka prova të mjaftueshme. Sipas informacioneve të TV21, të hënën në orën 12 Bojan Jovanovski për herë të parë do të dëshmojë për rastin, ndërsa...
- Reklama -

Latest News

Aeroplani bëri ulje emergjente për shkak të një pasagjeri

Ai u largua nga policia Një aeroplan i kompanisë “American Airlines” bëri një ulje emergjente pasi një pasagjer filloi të...
- Reklama -

Hapet java evropiane e sportit

Organizohet forum për sportin Organizohet forum për sportin Komiteti Olimpik i Kosovës edhe këtë vit do të hapë Javën Evropiane e Sportit, që mbahet nën patronatin...

Reali e mposhti Sevillën – RTV21

Ky është rezultati përfundimtar Ky është rezultati përfundimtar Real Madrid e mposhti sonte Sevillën me rezultat 1:0. Golin për Realin e shënoi Karim Benzema, në minutën...

Shqipëri – toka vazhdon të dridhet

Në një kohë kur Shqipëria është sy e veshë ndaj çdo zhvillimi të fundit të aktivitetit sizmik në vend, toka vazhdon ende të dridhet...

FIFA thotë se Irani do të lejojë gratë të marrin pjesë në ngjarje sportive

Diskutohet për ndalesën ndaj grave Diskutohet për ndalesën ndaj grave Presidenti i Federatës Ndërkombëtarë të Futbollit, FIFA, Gianni Infantino, tha se FIFA nuk mund të pres...
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com