Carovska në “10Minuta”: Mësimi me prani fizike është më cilësor

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, në emisionin “10Minuta” në TV21, deklaroi se mësimi me prezencë fizike është më cilësor.

“Gjithmonë, mësimi me prezencë fizike është më cilësor, por nuk duhet të jemi ekskluzivë në pozicione qoftë shëndetësor, qoftë në arsim. Tani jemi në një situatë pandemie në të cilën duhet të vlerësojmë shëndetin e popullatës dhe shëndetin e fëmijëve”, deklaroi Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska në emisionin “10Minuta” në TV21.  

TË NGJAJSHME