Buxheti i FIFA-s për vitin 2019-2022 është zvogëluar për 120 milion dollarë

Must Read

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....
- Advertisement -

Asociacioni botëror i futbollit (FIFA) shpalli shkurtim të buxhetit për ciklin 2019-2022.

Buxheti i FIFA-s për këtë periudhë është zvogëluar prej 6,56 miliard  dollarë në 6,44 miliard dollarë.

- Advertisement -

Revizioni i buxhetit të organizimit është i lidhur me pasojat e pandemisë së koronavirusit, veçanërisht me  transformimin e kalendarit  të ndeshjeve  ndërkombëtare, anulimin e Kupër botërore midis klubeve dhe anulimin e Kupës së Konfederatave.

FIFA do të shpenzojë  6,34 miliard dollarë për ciklin 2019-2022. Organizimi pritet të krijojë profit para tatimimit prej 100 milion dollarë amerikan në fund të ciklit. 

- Advertisement -

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -