Burrë e grua kërkojnë ndihmë, me qira e shumë sëmundje

Must Read

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell.

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...
- Advertisement -

Burrë e grua, të vetëm e me shumë halle.

Qamurani është nga Shkupi, gjendja e rëndë ekonomike po i vështirëson jetën.

- Advertisement -

Ai thotë se të ardhura mujore nuk kanë, ndërsa pandemia i rëndoi jetesën edhe më shumë. Siç thotë tani më u bënë muaj pa punë.

Jetojnë me qira, ndërsa thotë se ka jetuar edhe në strehimore.

- Advertisement -

 “Kam punuar në shumë vende, restorant, pastrues, rojtarë. Nuk kam, kam me shkuar vetëm nëpër mjek, por punë nuk kamë, për shkak të virusit nuk po na merr askush në punë, po shkoj kam pyetur ma kërkojnë numrin e telefonit, por nuk po më lajmërohet askush. Shumë rëndë.  Me qira jam prej dy muajsh më herët kam jetuar nëpër shokë”, u shpreh Qamuran Bajrami.

Gruaja e Qamuranit përveç skamjes është edhe e sëmurë nga diabeti.

- Advertisement -

 “Jam e sëmurë prej sheqerit prej astmës, prej zemrës jam e sëmurë, edhe këmbët, nuk po mund të ec, dhe as nuk po mund të dal në ndonjë vend. Jemi me qira nuk kemi mundësi as me pagu qiranë”, tha Vildan Bajrami.

Qamurani dhe gruaja e tij Vildanja kanë dëshirë të kenë një shtëpi ku mos të kenë barrën e qirasë.

Fëmijë nuk kanë, ndërsa Qamurani thotë se është rritur jetim.

Kjo familje nuk merr as ndihmë sociale dhe nuk kanë të siguruar asnjë të ardhur mujore.

Numër kontakti: +389 76 797 384

- Advertisement -

Grubi – Bregu: Bashkëpunimi rajonal është mundësi për integrim më të shpejtë në BE

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi sot realizoi takim me sekretaren e përgjithshme të...

​Grenell: Zhvillimi ekonomik do të ndryshojë peizazhin politik të rajonit

Ka përfunduar takimi i kryeministrit të Kosovës me delegacionin amerikan dhe emisarin Richard Grenell. Emisari i presidentit Donald...

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -