Bundesliga sot me ndeshje interesante

TË FUNDIT

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Qeveria apel diasporës: Merrni pjesë në regjistrim

Qeveria e Maqedonisë së Veriut ka dërguar apel deri te diaspora e vendit, që të marrin pjesë aktive në...

Numërohen mbi 33 mijë vota të diasporës, prin VV-ja

Nga 33 mijë e 488 vota nga diaspora që janë numëruar deri tani Lëvizja Vetëvendosje po prin me 26...

Kujdes, nesër pa energji elektrike një pjesë e Sarajit, Gazi Babës dhe Kisella Vodës

Gjatë ditës së nesërme për shkak të ndërhyrjeve teknike në rrjetin elektro shpërndarës, pa energji elektrike do të jenë...

Liga kryesore e Gjermanisë ndryshe e njohur edhe si Bundesliga gjermane, rikthehet sot me një program interesant të ndeshjeve në kuadër të xhiros së 16.

Dy ndeshjet më interesante të kësaj jave do të jenë mes Dortmund e Mainz dhe Wolfsburg e RB Leipzig.

Dortmund do ta presë në shtëpi skuadrën e Mainzit, e cila gjendet në pozitën e fundit në tabelë.

Pas 15 xhirosh, Dortmundi zë vendin e pestë në tabelë, ku ka regjistruar deri më tani nëntë fitore, një barazim dhe pesë humbje, kështu duke arkëtuar gjithsej 28 pikë, aq sa ka edhe vendi i katërt në tabelë, respektivisht skuadra e Union Berlin.

Ndeshje tjetër interesante e këtij programi është edhe Wolfsburg me RB Leipzig.

Vendi i dytë në tabelë është mysafirë i vendit të gjashtë. RB Leipzig ka mundësinë që sot të ngjitet në krye të tabelës, ku në rast fitoreje kundër Wolfsburgut, do të kalonte në kuotën e 34 pikëve, një më shumë se kampionët e Bayern Munichut që momentalisht kanë 33 pikë.

Më poshtë mund të gjeni të bashkangjitur programin e plotë të ndeshjeve në Bundesligën gjermane.

15:30 Dortmund (5) – Mainz (18) (Stadiumi Signal Iduna Park)

15:30 FC Koln (16) – Hertha Berlin (12) (Stadiumi RheinEnergie)

15:30 Hoffenheim (14) – Arminia Bielefeld (15) (Stadiumi Rhein-Neckar-Arena)

15:30 Werder Bremen (13) – Augsburg (11) (Stadiumi Weser)

15:30 Wolfsburg (6) – RB Leipzig (2) (Stadiumi Volkswagen Arena)

18:30 Stuttgart (10) – Borussia Monchengladbach (7) (Stadiumi Mercedes-Benz Arena).

TË NGJAJSHME