Array

Bullgaria me helikopterë vëzhgon kufijtë me Maqedoninë dhe Greqinë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Helikopterë të policisë kufitare bullgare kanë nisur fluturimet mbi kufirin bullgaro-maqedonas dhe një pjesë të kufirit me Greqinë, për ta ndjekur situatën me fluksin gjithnjë e më të madh të refugjatëve nga Lindja e Afërme në dy vendet fqinje.

Policia bullgare njoftoi se në 24 orët e kaluara ka ndaluar 20 persona në kufirin e gjelbër mes Bullgarisë dhe Turqisë.

- Advertisement -

“Në dalje të kufirit Bullgari-Serbi janë ndaluar 36 persona, ndërsa në vendkalimin kufitar Kerdim në kufi me Rumaninë gjashtë persona”, njoftoi policia.

Bullgaria më 21 gusht vendosi që të dërgojë ushtri në kufijtë me Maqedoninë dhe Greqinë për shkak të situatës alarmante me emigrantët.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -