Britania e Madhe sot do ta largojë Kroacinë nga lista e vendeve të sigurta

Must Read

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...
- Advertisement -

Kroacia mund të largohet nga lista britanike e destinacioneve të sigurta, pasi në vend janë regjistruar raste të koronavirusit të importuar nga Kroacia, shkruan “Gardian”.

Gazeta thekson se qeveria britanike ka mundësi ta heqë Kroacinë nga lista për shkak të rritjes së madhe të numrit të infektuarve të ri me Kovid-19.

- Advertisement -

Nëse miratohet ky vendim, secili që do të hyjë në Britaninë e Madhe nga Kroacia do të duhet të jetë në karantinë 14 ditore.

Vendimi pritet sot, dhe nëse ndodh, do të preken mijëra turistë britanikë që aktualisht po qëndrojnë në Kroaci.

- Advertisement -

“Gardian” informon se zyrtarë të Qendrës së përbashkët të Qeverisë për biosigurinë kanë identifikuar raste të caktuara të koronavirusit të importuar në Mbretërinë e Bashkuar nga Kroacia.

Nuk dihet se sa raste janë konfirmuar, e as ku, por pretendohet se numri i rasteve të importuara nga Kroacia është në një nivel të ngjashëm me numrin e rasteve të konfirmuara të importuara nga Spanja, para se ky vend të hiqej nga lista e sigurt në vetëm disa orë, e cila më pas shkaktoi probleme të mëdha për shumë turistë./MIA

- Advertisement -

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -