Array

Boko Haram rrëmben 32 civilë dhe djeg 27 shtëpi

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Organizata terroriste Boko Haram ka rrëmbyer 32 civilë dhe ka djegur 27 shtëpi në Manawadji, që i përket rrethit Mayo Sava, në veri të Kamerunit.
Njëri prej zyrtarëve lokal në veri të Kamerunit, Issa Babatura ka deklaruar se dyshon se civilët u dërguan në Nigerinë fqinje.

Në vendin Ngoumouli, gjithashtu brenda rrethit Mayo Sava, gjatë fundjavës së kaluar u vranë katër persona.
Takimi i pesë vendeve në kuadrin e marrëveshjeve për luftën kundër grupit terrorist Boko Haram, i cili u formua nga Nigeria, Çadi, Nigeri, Kameruni dhe Benini, u mbajt në N’Djamena, kryeqytetin e Çadit. Në takimin, i cili zgjati tri ditë dhe përfundoi dje, ndër të tjera është diskutuar për fondet që do të shpenzohen në projektin e shfrytëzimit dhe trajnimit të 8,700 ushtarëve nga pesë vendet.

- Advertisement -

Me fillimin e zbatimit të projektit, forcat e sigurisë do të përpiqen të vendosin paqen dhe rendin në zonat të cilat shpesh janë shënjestër e sulmeve të Boko Haramit, si dhe do të ofrojnë ndihmë humanitare për banorët e këtyre zonave.

- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -