Bojan Jovanovski kërkon përjashtimin e gjykatëses Gavrillova Efremovska për shkak të paanshmërisë

TË FUNDIT

Në Bosnje dhe Hercegovinë vazhdohet ora policore edhe për 14 ditë

Shtabi i krizës i Ministrisë federale të Shëndetësisë së Bosnje e Hercegovinës sot i vazhdoi masat për...

Opozita bojkoton Xhaferin! Propozimi për Kuvend online do të diskutohet të enjten

https://youtu.be/zfnLpBXVfuE Propozimi për plotësim të Rregullores për punë të Kuvendit,...

Zaev: S’jemi larg marrëveshjes me Bullgarinë! Shpreson për takim të ri me Borisovin në dhjetor

https://youtu.be/1Mkn2owtqTQ Kryeministri Zoran Zaev me kënaqësi do të takojë dhe do të...

ARM do të mbaj rend në spitale! Angellov: S’ka nevojë për panik, ushtria do të jetë pa armë

https://youtu.be/-n-Qrp7LTFw Shtabi kryesor i Qendrës për menaxhim me kriza pas kërkesës së...

Ahmeti flet për bashkëpunimin mes opozitës! Luftonin koalicionin BDI – VMRO-DPMNE, tash bashkohen

Kryetari  i BDI-së po ashtu foli edhe për paralajmërimet për bashkëpunim mes opozitares VMRO-DPMNE dhe opozitës shqiptare...

Me parashtrimin e dëshmive materiale, sot në Gjykatën themelore penale Shkup vazhdon gjykimi për financimin joligjor të organizatës joqeveritare “Aleanca ndërkombëtare”, ku së bashku me themeluesin Bojan Jovanovski, janë akuzuar edhe katër persona.

I akuzuari i parë Bojan Jovanovski, në fillim, kërkoi përjashtimin e gjykatëses Sofçe Gavrillova Efremovska, për shkak të, siç tha, anshmërisë, pasi ka qenë pjesë e këshillit gjyqësor në rastin “Reket”

Gjykatësja tha se kërkesa do të dërgohet deri te kryetari i Gjykatës, pas çka seanca vazhdoi me parashtrimin e dëshmive materiale, të propozuara nga prokuroria.

Për rastin me organizatën joqeveritare Aleanca ndërkombëtare, të themeluar nga Bojan Jovanovski – Boki 13, përmes së cilës janë mashtruar biznesmenë për gjoja qendra për persona të moshuar, janë akuzuar edhe Frosina Remenski, Mile Jovanovski, babi i Boki 13 dhe Jasna Mandiq.

Si person juridik, është akuzuar edhe organizata joqeveritare.

TË NGJAJSHME