Bitcoin arriti vlerë rekorde

TË FUNDIT

Osmani jep mbështetje për grafën etnike në letërnjoftime

Edhe Bujar Osmani nga BDI ka shprehur përkrahje për grafën etnike në letërnjoftime. Në ClickPlus deklaroi se mungesa e një...

Nuk përjashtohet mundësia për bashkëpunim LSDM-BDI në zgjedhjet lokale, tha Osmani

Përvojat nga zgjedhjet paraprake dhe fakti se kemi një mandat të dytë qeverisës, janë një argument i mjaftueshëm që...

ASH-ja nuk është e përgatitur të jetë në Qeveri, tha Osmani në Click Plus

Duke folur për Alternativën dhe gatishmërinë e BDI-së që të bashkëqeverisë me të, Bujar Osmani në ClickPlus ka folur...

Alternativa në Qeveri? Osmani: Jemi të gatshëm nëse e pranon programin

Paralajmërimet e liderit të Lëvizjes Besa, Bilall Kasami se po negociohet me dy deputetë të opozitës për të rritur...

Në BDI ka njerëz që kanë ambicie personale, tha Bujar Osmani në Click Plus

Zhvillimet e fundit në BDI dhe përplasjet mes eksponentëve, i ka komentuar Bujar Osmani në Click Plus. Ai e...

Monedha dixhitale arriti një rekord prej 50,602.53 dollarë përpara se të tërhiqej disi. Bitcoin është akoma në rritje me rreth 2% gjatë 24 orëve të fundit dhe gati 260% që nga fillimi i nëntorit, përcjell portali tv21.tv

Investitorët kanë dërguar në rritje të çmimit të bitcoin gjatë pandemisë ndërsa Rezerva Federale uli normat e interesit në afërsisht zero në mars 2020 (dhe pret t’i mbajë ato për disa vjet më shumë), duke dobësuar rëndë dollarin amerikan.

Kjo e bën bitcoin, krahasimisht, një monedhë tërheqëse. Ekziston një kufi i caktuar për numrin e bitcoin në planet dhe investitorët besojnë se sapo të mbarojë furnizimi, vlera e monedhës dixhitale mund të rritet.

Ndërsa bitcoin rritet në nivelet më të larta të të gjitha kohërave, investitorë të mëdhenj me markë po e grumbullojnë atë, dhe kompani të mëdha të konsumit po e përqafojnë atë, duke nxitur më tej vlerësimin e ngritur të Bitcoin./21Media

TË NGJAJSHME