Array

Bisedime në mes dy Koreve, pas tensioneve në rritje

Must Read

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”.

Reflekton Carovska, kumtesat tani dërgohen në dy gjuhë

https://youtu.be/lH5g6V2-B64 Pas ndërrimit të ministrit, kumtesat nga Ministria e arsimit dhe shkencës...

Rastet e zjarrit mbyllen pa u ditur shkaqet, SPB Shkup s’e ka kompletuar ende rastin e inspektoratit

https://youtu.be/gFAoHmo2oN4 Dy javë kanë kaluar që kur zyrat e Inspektoratit të Mjedisit...
- Advertisement -

Ditën e sotme priten të zhvillohen bisedime të nivelit të lartë mes dy krerëve të dy Koreve, dy orë para skadimit të ultimatumit të dhënë nga ana e Phenianit, bëhet e ditur nga Seuli.

Koreja e Veriut kërcënoi kundërshtarin e saj me njoftimin e shpalljes së gjendjes së luftës, nëse nuk do t’i jepte fund operacioneve propagandistike në kufirin mes dy shteteve.

- Advertisement -

Takimi pritet të mbahet në fshatin kufitar, Panmunjom rreth orës 06:00 sipas orës lokale, njoftoi një zëdhënëse e Shtëpisë Blu, zyra ekzekutive e presidentit jugkorean.

Koreja e Jugut do të përfaqësohet nga ministri I Unifikimit, Hong Young-Pyo dhe këshilltari për Sigurinë Kombëtare, Kim Kwan-Jim.

- Advertisement -

Koreja e Veriut nga ana e saj do të dërgojë zyrtarin më të lartë të Ministrisë së Mbrojtjes, Hwang Pyong-So, i cili konsiderohet si numri dy i regjimit dhe sekretarin e Partisë së Punëtorëve, Kim Yong-Gon, i ngarkuar special për marrëdhëniet me Korenë e Jugut

- Advertisement -

Françesko Toti do të kthehet te Roma

Françesko Toti do të kthehet në klubin e zemrës së tij, Roma, shktuan “Koriere delo Sport”. Sipas informatave, Toti...

Reflekton Carovska, kumtesat tani dërgohen në dy gjuhë

https://youtu.be/lH5g6V2-B64 Pas ndërrimit të ministrit, kumtesat nga Ministria e arsimit dhe shkencës filluan të lëshohen vetëm në...

Rastet e zjarrit mbyllen pa u ditur shkaqet, SPB Shkup s’e ka kompletuar ende rastin e inspektoratit

https://youtu.be/gFAoHmo2oN4 Dy javë kanë kaluar që kur zyrat e Inspektoratit të Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor i...

Optimizëm për nisjen e bisedimeve në dhjetor, çështjet Shkup-Sofje nuk duhet të bëhen “mollë sherri”

https://youtu.be/APCdY_7qk94 Deklarata shpresëdhënëse nga zyrtarët se edhe përkundër Memorandumit bullgar, në dhjetor mund të mbahet konferenca e...

5 viktima, 183 raste të reja me Covid-19 dhe 102 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1769 testime të realizuara 183 persona kanë rezulutuar pozitivë me Covid-19....
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -