Array

Bild: Shkoni në Shqipëri, e bukur dhe e lirë

Must Read

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës.

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të...
- Advertisement -

Ndërkohë që në vend ka një debat në lidhje me çmimet në zonat turistike dhe për faktin nëse Shqipëria ka dështuar me turizmin, gazeta më e madhe në Europë, Bild vjen me një reportazh ku bën thirrje për njerëzit që të shkojnë në Shqipëri.

“E bukur si Kroacia, por shumë më e lirë. Në Shqipëri mund të gjesh plazhe idilike si ky në Ksamil,” shkruan gazeta gjermane.

- Advertisement -

“Për në Shqipëri? Pse jo: vendi i vogël në Adriatik dhe detin Jon ka plazhe përrallorë, kulturë të pasur, thesare natyrore, njerëz miqësorë që të mirëpresin. Dhe për më tepër çmimet janë më shumë se të moderuara”, shkruan Bild.

Gazetari Oliver Abraham e nis udhëtimin nga Durrësi, në një restorant të quajtur Vertigo, duke shijuar ushqimin dhe muzikën e mirë.

- Advertisement -

Më pas ai jep disa çmime që ia vlejnë: Karkaleca me portokall, rreth 4.30 euro, një pjatë plot me peshk zgare dhe fruta deti shkon deri në 12.90 euro, një gjysmë litër vere e shtëpisë shkon deri në 3.60 euro.

“Në bulevardin Epidamni në Durrës mund të shijoni një shëtitje të mrekullueshme: Ka butikë nën palma, bare dhe kafene shumë të bukura”.

- Advertisement -

Më pas ai shëtit në Krujë, Berat, Gjirokastër dhe Sarandë dhe mbetet i mrekulluar nga rruga nga Vlora deri në Sarandë.

- Advertisement -

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...

Afganistan, sekuestrohen 4 tonë nitrat natriumi

Policia në Afganistan ka sekuestruar katër tonë nitrat natriumi, një kimikat që mund të përdoret për të prodhuar eksploziv, që është një...

Aprovohet projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç

Zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Bekim Rexhepi për TV21 ka deklaruar se është aprovuar projekti infrastrukturor për aksin rrugor Ropalcë-Mateç.

Osmani në Bruksel takon kryediplomatin e BE-së, Josep Borell

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, gjatë vizitës së tij zyrtare në Bruksel është takuar me përfaqësuesin e Parë të Lartë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -