Bilanci i fundit, rritje e rasteve të reja me Covid-19

TË FUNDIT

Janë mbledhur mjetet e nevojshme për Noarin 3-vjeçar

Të afërmit e Noarit 3-vjeçar, që vuan nga tumori në veshkë, njoftojnë se, janë mbledhur mjetet e nevojshme për...

Qeveria e zgjeruar, VMRO-ja ndryshoi qëndrim, PLD-ja tha “jo”, për ASH-në ky është blof

https://youtu.be/MfaEpYyR6Xw Pasi që e mori besimin në Kuvend, dje kryeministri Zoran Zaev i ofroi opozitës që të jetë pjesë e...

Çairi dhe Saraji festojnë 7 Marsin, të pranishëm Mexhiti dhe Bexheti, por jo funksionarët e lartë BDI-së

https://www.youtube.com/watch?v=Wn3dB3j4U-Y Se po vazhdojnë fërkimet brenda BDI-së, kjo u pa edhe sot në shënimin e festës së 7 marsit, në...

Qendër terapie me protone për pacientët e vegjël me sëmundje të rënda

Një qendër e terapisë me protone për trajtimin e pacientëve të vegjël me kancer pritet të nisë funksionimin në...

Asfaltimi i autostradës Shkup-Bllacë ende s’ka filluar

https://www.youtube.com/watch?v=juo8archIpw Shumë fjalë, shumë premtime e fotografi, por asfaltimi i dy kilometrave rrugë, në autostradën Shkup-Bllacë ende nuk ka filluar...

Edhe pse ditët paraprake u shënua një ulje rasteve të reja pozitive me Covid-19, gjatë 24 orëve të fundit sërish kemi pasur rritje.

Nga realizimi i 2.813 testimeve, pozitiv kanë rezultuar 509 raste.

Ndërkohë është regjistruar se janë shëruar 354 pacientë, ndërkaq 9 të tjerë e kanë humbur betejën me virusin Covid-19.

5 viktima janë regjistruar në Shkup (71, 66, 63 dhe 55-vjeç) dhe nga një viktimë në Ohër (67vj), në Kumanovë (68vj), në Koçan (85vj), në Dellçevë (61vj) dhe Demir Hisar (84vj).

Nga fillimi i pandemisë, në vend janë infektuar 99.917 persona, prej tyre janë shëruar 90.096, kurse jetën e kanë humbur 3.085 të tjerë. E gjitha kjo nga realizimi i 506.378 testimeve./TV21.

TË NGJAJSHME