Benzina dhe diseli lirohen për 0,50 denarë

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

 Çmimet me pakicë të benzinës prej sonte në mesnatë do të ulen për 0,50 denarë për litër, ndërsa çmimi i vajit ekstra të lehtë për amvisëri mbetet i njëjtë, kumtoi Komisioni Rregullator për Energjetikë KRRE.

Sipas KRE, çmimi i EUROSUPER BS-95 do të jetë 59,50 denarë për litër, i EUROSUPER BS-98 për  61,50 denarë, dhe EURODISEL 52 denarë.

- Advertisement -

Vaji ekstra i lehtë për amvisëri edhe mëtej do të shitet për 52 denarë për litër.

Rritja do të ketë vetëm në çmimin me pakicë të mazutit, për 0,244 denarë, i cili prej sonte në mesnatë do të jetë 25,365 denarë për kilogramë. sn/

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -