Bekteshi: Do të vazhdojmë t’i përkrahim kompanitë vendore

Must Read

Spasovski flet për gjobat e dhëna prej 50 eurove për Zeavin, Filipçen dhe Nikollovskin

Është e mjaftueshme që institucionet të funksionojnë dhe të mos bëjnë dallime në mes qytetarit të thjeshtë...

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i...
- Advertisement -

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, pas rimarrjes së detyrës, theksoi se nga sot do të fillojnë të punojnë për rritjen e shpejtë të ekonomisë. Ai shtoi se me ritëm të përshpejtuar  do të vazhdojë t’i përkrahë kompanitë vendore dhe investimet e huaja.

“Mandati i ri dhe mundësia për ta udhëhequr këtë ministri edhe për katër vjet të tjera më jep edhe më shumë optimizëm për të punuar më shumë madje edhe më mirë. Që nga sot, fillojmë të punojmë për transformimin e ekonomisë për një rritje më të shpejtë dhe standarde më të larta. Fokusi kryesor, jo vetëm i Ministrisë së Ekonomisë, por edhe i Qeverisë në periudhën e ardhshme do të jetë sigurimi i mundësive për zhvillim, krijimin e vendeve të punës dhe një standard më të mirë jetese për qytetarët. Si Ministri e Ekonomisë dhe si kompetencë e jona, ne do të vazhdojmë me një ritëm të përshpejtuar për të mbështetur kompanitë vendase, dhe investimet e huaja, për të punuar në inkurajimin e investimeve në energji, turizëm, zejtari”, deklaroi Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi.

Kreshnik Bekteshi, deklaratë për media në lidhje me mandatin e ri si ministër i Ekonomisë

Kreshnik Bekteshi, deklaratë për media në lidhje me mandatin e ri si ministër i Ekonomisë

Gepostet von TV21 am Montag, 31. August 2020
- Advertisement -

Spasovski flet për gjobat e dhëna prej 50 eurove për Zeavin, Filipçen dhe Nikollovskin

Është e mjaftueshme që institucionet të funksionojnë dhe të mos bëjnë dallime në mes qytetarit të thjeshtë dhe ndonjë bartësi të funksionit...

Mungesa e mjeteve teknike në shkolla, Carovska e rëndësishme është që të filloj viti shkollor

Analizat e bëra nga Sindikata e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK) tregojnë se një pjesë e madhe e shkollave nuk kanë siguruar...

Në Zelandë të Re janë zbutur masat kundër virusit korona

Në Zelandë të Re janë zbutur masa të caktuara kundër virusit korona, pasi u ul numri i të sapoinfektuarve, kështu që prej...

Dënime më të rrepta për Gruevskin dhe Janakieskin, kërkon prokurorja Fetai në lëndën “Dhuna në Qendër”

Për nxitësit e dhunës para Komunës së Qendrës Nikolla Gruevski dhe Mile Janakieski, gjykata duhet të jetë më e rreptë për të...

Karakaçakov: Bullgaria nuk është kundër, por mendon se nuk është koha për konferencë ndërqeveritare

Bullgaria nuk do të kundërshtojë, por do të thotë se nuk është koha që të caktohet datë për mbajtjen e konferencës së...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -