Array

BE synon të shemb “mitin” Putin

Must Read

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit.

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore...
- Advertisement -

Bashkimi Evropian synon të frenojë kultin e personalitetit, të krijuar nga Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin. Zyrtarët evropianë synojnë të shembin mitet që lidhën me të, prandaj është vendosur që të formohet një ekip, i cili do të merret me këtë çështje.

Në shërbimin e unionit për politikë të jashtme ka filluar rekrutimi i ekspertëve, të cilët do të kenë si obligim luftën kundër propagandës së Putinit.
Ky ekip tashmë njihet me emrin “rrënuesi i miteve” dhe detyrë e tij do të jetë që të përballet me informatat e gabuara dhe të rrejshme, me të cilat opinioni evropian ushqehet nga Rusia.
Lufta kryesore propagandistike kundër mbizotërimit të Moskës do të zhvillohet në shtetet e Partneritetit lindor, më saktë në Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Gjeorgji, Moldavi dhe Ukrainë.
Por edhe Rusia ka një zëdhënës të fuqishëm, më saktë kanalin televiziv, Rasha Tudaj, të cilin Kremlini e financon me para të majme. Buxheti vjetor i këtij kanali është 30 milionë dollarë, në të punojnë 2 mijë njerëz në 16 shtete dhe ky kanal emeton program në katër gjuhë, në gjuhën angleze, gjermane, franceze dhe spanjolle dhe përcillet në miliona amvisëri anembanë botës./21 Media/

- Advertisement -

Për një ditë policia ka dënuar 643 qytetarë për maska

Gjatë ditës së djeshme (27 / 28.09.2020) në territorin e Republikws sw Maqedonisë sw Veriut lidhur me masën për mosmbajtje tw mjeteve...

Në Kosovë ndihmë pa pagesë për mësues dhe nxënës

Për të ndihmuar mësimin nga distanca KALLXO.com ka lansuar platëformën e asistencës online për mësues dhe nxënësit. Në kuadër...

Osmani në Bruksel në takime me përfaqësues të lartë të institucioneve të BE-së

Shkup, 28 shtator – Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani që sot ndodhet për vizitë dyditore pune në Bruksel, ku do...

Sot thuhen fjalët përfundimtare për rastin “Dhuna në Qendër”

Gjyqi për dhunën para Komunës së Qendrës në qershor 2013 vazhdon sot me fjalët përmbyllëse të palës mbrojtëse. Në...

Tërmet i ri në afërsi të Malit të Shenjtë

Tërmet me fuqi prej 4.6 ballëve sipas Rihterit, është regjistruar shkurt pas orës 7 sot në mëngjes sipas kohës lokale në pjesën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -