Array

BE e gatshme për t’i dhënë fund dramës së imigrantëve

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Drejtuesit evropianë kërkojnë t’i japin fund dramës së imigrantëve në Mesdhe duke përfshirë këtu edhe nëpërmjet operacioneve ushtarake kundër trafikantëve, ndërkohë që çdo ditë dëgjojmë lajme mbi kalvarin e vuajtjeve të përjetuara nga imigrantët.

Por, presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, i moderoi pritjet. Askush nuk duhet të krijojë iluzione. Problemet nuk do të zgjidhen sot”, deklaroi ai pak para fillimi të një samiti të thirrur me urgjencë pas tragjedisë së fundit në Mesdhe, që shkaktoi qindra të vdekur.
Një ceremoni u zhvillua sot në mëngjes në Maltë në kujtim të viktimave të mbytura. Në Bruksel, presidentët dhe kryeministrat mbajtën një minutë heshtje para fillimit të punimeve.

- Advertisement -

”Dëshmitë e imigrantëve janë të frikshme. Trafikantët kanë rrahur për vdekje disa imigrantë të vendosur npë një uzinë pranë Tripolit para nisjes së tyre, disa të tjerë kanë humbur jetën nga lodhja”, sipas prokurorisë së Katanës (Siçili).

Rreth 1 750 persona kanë humbur jetën që prej fillimit të vitit në përpjekje për të kaluar Mesdheun, shprehu me keqardhje Organizata Ndërkombëtare për Imigracionin (OIM).

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -