ZGJEDHJET

BDI “hyn” në Qeveri! Ziberi improvizon mbajtjen e seancës së parë qeveritare

Must Read

Merkel: Hapje të kapitujve të parë nga negociatat me Shkupin dhe Tiranën këtë vit

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot i prezantoi prioritetet e kryesimit të vendit të saj me BE-në në...

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Po improvizojnë se kanë fituar zgjedhjet e 15 korrikut.

- Advertisement -

E kryeministri është zgjedhur Naser Ziberi kanditat i Bdi-së.

Imagjinata shkon edhe më tej, Ziberi hap seancën e parë qeveritare jashtë Qeverisë.

“Bashkqytetarë të mi më lejoni që të hap mbledhjen e parë të Qeverisë së republikës së Maqedonisë së veriut”, tha Naser Ziberi Kanidati BDI-së.

- Advertisement -

Por në brendësi të mbledhjes filloi realiteti duke tregua plan programin e 100 ditëve të Qeverisë.

“Unë do të propozoj që në 100 ditëshin e parë që të krijoj një gjykatë për barazi që do të hetoj në rrënjët e tij diskriminim në nivel shtetëror nese ndodh që në sallën e gjyqit në punë, në shkollë në komunë dhe në çdo ambient tjetër të punës”, tha Naser Ziberi Kanidati BDI-së.

Për shkak të temperaturave të larta seanca e imrovizuar si duket u mbyll parakohe.

Në programin e tyre thanë se do të bëjnë disa ndryshime, himni me karakter multietnik, mësimi i detyrueshëm i gjuhës shqipe, veting për të gjithë, orari fleksibël i punës, fondi i të rinjve dhe inovacioni, janë vetëm disa nga përparësitë e programit qeveritar të Bashkimit Demokratik për Integrim.

- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Hidhen poshtë ankesat e VMRO-DPMNE-së, KSHPK e dërgoi ankesën e Çulevit në KSHZ

https://youtu.be/APAg5UR4Dl0 Komisioni Antikorrupsion e hodhi poshtë ankesën e VMRO-DPMNE-së e cila kërkoi përgjegjësi nga drejtori i Ndërmarrjes...

Rikthimi i testit PCR në kufi nuk do të vlejë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut

Komisioni për Sëmundje Ngjitëse i ka propozuar Qeverisë që me disa shtete të rajonit të rikthehet masa për test PCR gjatë hyrjes...

163 raste të reja, 8 të vdekur, 230 të shëruar!

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të kaluara nga 1794 teste të realizuara, 163 persona janë diagnostifikuar me korona virus....

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin e një rezolute ose deklarate...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -