BDI e ka mbështetjen e deputetëve të ASH-AAA nëse e bën Kryeministrin shqiptar me mandat 4 vjeçar

Must Read

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e...

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të...
- Advertisement -

Negociata që po zgjasin më shumë se një javë mes LSDM e BDI-së janë teatër, sepse palët tashmë kanë arritur marrëveshje, thotë Arben Taravari nga koalicioni Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa.

Arsyeja pse Taravari i quan negociatat teatër është për shkak se, siç thotë, LSDM ka turp të jetë në qeveri me BDI-në, ndërsa integristët premtuan se do të ketë kryeministër shqiptar, ndërsa tani ka pranuar të hyjë në qeveri pa kryeministër shqiptar, thotë sekretari gjeneral i ASH-së.

- Advertisement -

Ai rikujtoi se nëse BDI e bën kryeministrin shqiptar, do të ketë mbështetjen edhe të 12 deputetëve të koalicionit, por kjo vetëm nëse kryeministri shqiptar është për 4 vite, e jo me për pazare të tjera, thotë ai.

- Advertisement -

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla

Asgjë nga aeroporti në Shtip, paratë do të alokohen për çerdhe e shkolla deklaroi drejtori i TAV dhe...

VMRO-DPMNE sot zgjedh Komitetin e ri ekzekutiv

Sot është paralajmëruar një takim i Komitetit Qendror të VMRO-DPMNE-së, ku pritet të votohet një përbërje e re e Komitetit Ekzekutiv të...

I dyshuari për vrasjen e Sazdos u ekstradua në Maqedoni

I dyshuari për vrasjen e Nikolla Sazdovskit është ekstraduar dhe tani është në dispozicion të organeve të ligjit në Maqedoni. 21-vjeçari u...

Austria blen 18 helikopterë italianë

Ministria austriake e Mbrojtjes mori vendim që të furnizojë 18 helikopterë nga Italia për nevojat e armatës, transmetojnë mediat lokale.

Shumë lumenj nën mesataren për muajin shtator

Shumica e lumenjve në vend tek të cilët sot janë kryer matje hodrologjike, tregojnë ulje të niveleve nën mesataren për muajin shtator.
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -