Bayerni fiton Ligën e Kampionëve

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Futbollistët e Bayern Munih janë stolisur me titullin e gjashtë evropian pasi sonte në finalen e Ligës së Kampionëve në Lisbonë ishin më të mirë se PSG me rezultat 1:0. Për bavarezët ky është titulli i gjashtë kontinental, ku kanë edhe pesë humbje në finale.

Ndeshjen e fundit finale në vitin 2013, Bayern arriti të fitojë kundër Borussia Dortmund në një duel gjerman në ‘Wembley’.

- Advertisement -

Ndërsa, për PSG kjo është hera e parë në histori që arritën në betejën përfundimtare për titullin evropian, në vitin jubilar 50-të të ekzistencës së tij.

Golin e vetëm në takim e shënoi KIngsley Coman në minutën 59.

- Advertisement -

Është interesante se trajneri i Bayernit vendosi francezin në ekipin e parë në vend të kroatit Perishiq, duke thënë se Coman e njeh shumë mirë ish-skuadrën e tij dhe ka dëshirë të shënojë.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -