Barcelona do të mbajë zgjedhje presidenciale më 24 janar

TË FUNDIT

Të vërtetat dhe gënjeshtrat për Covid-19 dhe vaksinën

Vaksinimi i detyrueshëm kundër koronavorusit vijon, ndërsa vetë vaksina do ta ndryshojë ADN e njeriut: akuzat e...

Akuza kundër funksionarëve libanezë për shkak të shpërthimit në Bejrut

Prokurori shtetëror libanez, Gasan Muri sot parashtroi aktakuzë kundër nëpunësve të tanishëm dhe të mëparshëm doganorë në...

Numri i të infektuarve me koronavirus në botë tejkaloi 60 milionë

Numri i personave të infektuar me koronavirus në botë mbrëmë tejkaloi 60 milionë, tregojnë të dhënat e...

Siri: Sulm ajror izraelit në Damask

Ushtria siriane kumtoi se në sulmet ajrore izraelite është goditur rajoni në paralagjen jugore të Damaskut, ku...

Në pjesën më të madhe të shtetit temperaturat e mëngjesit nën zero

Më ftohtë sot në mëngjes është në Berovë ku janë shënuar -9 gradë Celsius, ndërsa nën zero...

Udhëheqësia e Barcelonës ka vendosur të mbajë zgjedhjet presidenciale në klub më 24 janar 2021.

Sipas “Marka”, data është preliminare, pasi zgjedhjet mund të pengohen nga pandemia e koronavirusit. Njoftohet se javën e ardhshme klubi do të bie dakord për protokollin e procedurës së zgjedhjeve me autoritetet e qytetit.

Aktualisht, për kandidat presidencial janë paraqitur shtatë persona: Havi Villahoana, Viktor Font, Toni Frejsha, Zhordi Fare, Agusti Benedito, Pere Riera dhe Luiz Fernandez Ala.

Ish presidenti i Barcelonës, Hosep Bartomeu dha dorëheqje në fund të tetorit. 

TË NGJAJSHME