Barça B apo Real Madrid, cili ekip shpenzoi më shumë për transferime?

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

Ndikimi i COVID-19 në shpenzimet e ekipeve të futbollit është i qartë për t’u parë në Spanjë. Kjo është arsyeja pse ju shihni disa statistika kurioze të tilla si Barça B pranë krye të listave të shpenzimeve të transferimeve. Sipas ‘El Confidencial’, skuadra e të rinjve te Barça ka shpenzuar më shumë se Real Madrid.

Siç qëndrojnë gjërat, Barça B është e 8-ta në listën e shpenzuesve më të lartë. Ata janë ndarë me 13 milion euro në Matheus Pereira (8), Gustavo Maia (4,5) dhe Moussa N’Diaye (0,5), përcjell portali rtv21.tv

- Advertisement -

Barça B gjithashtu ka shpenzuar më shumë se Real Betis i cili, si Real Madrid, ende nuk do të shpenzojë asnjë euro në nënshkrime të reja këtë verë.

Real Madrid ka vendosur të rindërtojë disa nga lojtarët që huazuan sezonin e kaluar (Lunin, Odriozola dhe Odegaard) në vend që të spërkaste paratë e gatshme. Florentino Perez tha se kjo do të ndodhte disa muaj më parë:

- Advertisement -

“Kjo nuk është verë për nënshkrime të mëdha. Unë nuk e di kush do të blejë lojtarë dhe nuk do të gjykoj askënd që nuk e bën. Të gjithë duhet të merren me situatën sidoqoftë të mundohen. Klubet që nuk janë më të mëdhenjtë mbulojnë kostot e tyre me marrëveshjet televizive, por ne jo. Ne fitojmë shumë para përmes stadiumit dhe me stadiumet bosh do të humbasim rreth 25% të të ardhurave tona. “

Ka qenë një verë e çuditshme deri më tani./21Media

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -