Autostrada Shkup-Bllacë, punimet janë ndërprerë, aty ku është gërryer ka dalë bari, Osmani nuk përgjigjet

Must Read

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit,...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar...
- Advertisement -

 “Jemi në vendin ku duhet te ndërtohet autostrada Shkup-Bllacë, këtu edhe siç mund të shihni, ka filluar të del bari. Kjo është shenja ku e kanë vendosur për t’i pasur pikat se deri ku duhet të ndërtohet autostrada.

Si dhe uji ka bërë edhe shtratin e vetë”, Afrim Jonuzi, gazetar.

- Advertisement -

Filloi të rrafshohet një pjesë e malit, por u la në gjysmë.

Kështu sot duket vendi ku filluan punimet për autostradën Shkup-Bllacë.

- Advertisement -

Pikat i kanë vendosur, por nuk po punohet.

Punimet e fundit në këtë pjesë ishin para fushatës zgjedhore.

- Advertisement -

Banoret thonë se prej asaj dite nuk janë pa më.

Në mbledhjen e këshillit të përgjithshëm të BDI-së u bë e ditur se BDI-së do të udhëheqin me ministrinë e Ekonomisë dhe të Financave, andaj Ahmeti foli projekte kapitale, me çka përmendi edhe autostradën Shkup-Bllacë.

 “Nuk pret më koha për vazhdimin e rrugës Ohër-Qafthanë, nuk pret më situata se të gjitha procedura janë kaluar për rrugën që lidhë Shkupin me Kaçanikun”, theksoi Ali Ahmeti, kryetar i BDI-së.

Shkuam edhe në brendësi të fshatit Bllacë ku gjendet mu në pikën kufitare me Kosovën.

Atje banorët nuk deshën të flasin para kamerave, por thanë se janë të dëmtuar shumë me çmimin e tokave që shteti paguan për tua ble. Banorët thonë se këtë punë nuk do ta lënë me kaq dhe se kanë angazhuar edhe një avokat për zgjidhjen e problemit.

Gjatë ditës së sotme jemi munduar të kontaktojmë edhe me koordinatorin e projektit Bujar Osmanin, për ta pyetur se pse janë ndal punimet, por përgjigje nuk pati.

- Advertisement -

A ka mundësi që të mbyllen çerdhet përsëri? Ka prindër që i kanë regjistruar fëmijët, por nuk i sjellin

https://youtu.be/S4vRRkF4J4U Nëse përkeqësohet gjendja epidemiologjike, çerdhet mund të mbyllen përsëri. Drejtori i Shtëpisë së shëndetit Shkup, Viktor...

Shkëndija fitimtare ndaj Tottenham, Gjoka: Pavarësisht rezultatit do të fitojmë eksperiencë

https://youtu.be/HICK76-swYA Pavarësisht se si do të jetë rezultati mes Shkëndisë dhe Totenhemit, ekipi tetovar do të jetë...

A ka dallime mes koalicionit LSDM-BDI?

https://youtu.be/_ZOKeia4-vU Bashkimi Demokratik për Integrim nuk heq dorë nga masa e paralajmëruar se do të suvencionohen pagat...

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -