Array

Austri, mbi 70 numri i të vdekurve të gjendur në një kamion

Must Read

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend....

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...
- Advertisement -

Ka vajtur mbi 70 numri i trupave të pa jetë që dyshohet se i përkasin refugjatëve që u gjetën në një kamionin pranë një autostrade në Austri.
Viktimat u gjendën në një kamionçinë të braktisur në një autostradë në rajonin Burgerland të Austrisë në afërsi të kufirit me Sllovakinë dhe Hungarinë.

Zëdhënësi për shtyp i Ministrisë së Brendshme, Alexander Marakovits ka konfirmuar se numri i viktimave në kamionçinë është mbi 70. Marakovits duke vënë në dukje se mes tyre ka gra dhe fëmijë dhe se trupat janë identifikuar, ka theksuar gjithashtu se identitetet e të vdekurve dhe numri i saktë i tyre do të njoftohet ditën e sotme nga policia e Burgerland.

- Advertisement -

Gjithashtu është theksuar se për nxjerrjen e trupave nga kamioni është përdorur procedura e ftohjes.

Dje, policia deklaroi se në kamion janë 20 – 50 refugjatë, por nuk konfirmuan numrin e saktë për shkak se disa trupa tashmë kishte filluar të dekompozoheshin.

- Advertisement -

Policia austriake pretendon se refugjatët kanë vdekur të paktën një ose dy ditë para se të gjenden.

Ata theksuan se dekompozimin e trupave e ka përshpejtuar të nxehtit që ka përfshirë Austrinë këto ditë.
Policia kamionin me refugjatët e vdekur e ka zhvendosur në ish-stacionin e veterinarisë pranë kufirit, ku trupat u nxorën dhe u dërguan në Patologji në Vjenë.

- Advertisement -

Tentativë për vrasje!? Donald Trump-it i dërgojnë pako me helm

Një zarf që përmbante helm ricin që i ishte drejtuar Presidentit të SHBA, Donald Trump është gjetur para se të mbërrinte në...

Mot me diell dhe me vranësira të vogla lokale – temperatura deri 29 gradë

 Mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale do të mbizotërojë sot në vend. Do të fryjë erë e...

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -