Array

Audi gjobitet me 200 mijë euro

Must Read

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo...
- Advertisement -

Audi është gjobitur me 200 mijë euro dhe shefit të motosportit të kësaj kompanie i janë ndaluar vizitat në garazhe në serinë DTM (German Touring Cars) deri në fund të stinorit, pasi ai kishte urdhëruar garuesin Timo Scheider të shkaktonte një aksident. Vendimin e ka bërë të ditur të mërkurën Gjykata e Federatës Gjermane e Motosporteve.

Scheider, që duhet të pushojë në garën e ardhshme të serisë në Rusi, ishte urdhëruar nga kreu Wolfgant Ullrich gjatë garës në Spielberg që të shtynte rivalin nga skuderia Mercedes jashtë shtegut, gjë që bëri që të dy veturat të përfundonin jashtë garës, shkruan sot Koha Ditore.

- Advertisement -

“Timo shtyje atë jashtë”, u dëgjua Ullrich të urdhëronte. Gjykata ka vendosur që Ullrichun të mos e lejojë të përdorë audiolidhje të skuadrës dhe po ashtu Audi ka humbur 62 pikë që i kishte marrë në garën e fundit.

“Juria ka vendosur se Wolfgant Ullrich, në pozitën e shefit të motosportit të Audis, në garën e fundit të serisë DTM në Spielberg, kishte urdhëruar garuesin e Audis, Timo Scheider, që të shkaktojë aksident. Pasi që kjo sjellje dëmton imazhin e motosportit, është dashur të merret një vendim i ashpër”, është thënë në një komunikatë të gjykatës.

- Advertisement -

Memorandumi nuk do të ndikojë në negociatat?Holshtajn: Bullgaria t’i zgjidhë çështjet në mënyrë bilaterale

https://youtu.be/bpuDiX-k1bM Presioni i Bullgarisë përmes memorandumit deri te vendet anëtare të BE-së të ndikojë që interpretimet bullgare...

Ministri me premtime të njëjta, “Programi për ambient jetësor i mirë vetëm në letër”

https://youtu.be/2m6zRZ0jE5w Për ndotjen, shpëtimin e ambientit jetësor dhe ekologjinë e cila çdo ditë e më shumë është...

Konfirmohen dënimet me burg për “Tankun”, Jankullovska do të shkojë në burg, Gruevski mbetet në Budapest

https://youtu.be/1gIbSTVFia4 Refuzohen ankesat e tre të dënuarve për blerjen e Mercedesit luksoz prej 600 mijë eurove –...

“Stop Rusino” kërkon mbylljen e deponisë, Nuredini: Edhe për disa vite Rusino e hapur!

https://youtu.be/RCGqvEZnlp8 Deponia Rusino vazhdon të jetë e bllokuar  nga aktivistet e lëvizjes “Stop Rusino” Kërkojnë që kjo...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -