Arrihet Marrëveshja për Qeverinë e re, Kryeministri shqiptar do të bëhet në 100 ditët e fundit të mandatit

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev dhe ai i BDI-se Ali Ahmeti arritën marrëveshje për bashkëqeverisje edhe ne 4 vitet e ardhshme.  Pjesë e Qeverisë do të jenë koalicioni Mundemi bashke me Bdi dhe PDSH. Kryeministër do të jetë Zoran Zaev ndërsa, në 100 ditët e fundit të Qeverisë, BDI do ta zgjedh kryeministrin. Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti përshëndeti guximin e e Zoran Zaev që pranoi që Maqedonia e Veriut të ketë për herë të parë kryeministër shqiptar.

Arrihet Marrëveshja për Qeverinë e re, Kryeministri shqiptar do të bëhet në 100 ditët e fundit të mandatit

Gepostet von TV21 am Dienstag, 18. August 2020
- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -