Arrestohet Risto Novaçevski, kumbari i ish-kryeministrit Gruevski

TË FUNDIT

Tetovë, me fishekzjarre festojnë 108 vjetorin e pavarësisë së Shqipërisë

Në sheshin Iliria në Tetovë me fishekzjarre po festohet 108 vjetori i pavarësisë së Shqipërisë.

41 viktima dhe 1022 të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 3127 testime të realizuara,...

Black Friday, turma me qytetarë për të blerë! Filipçe: Duhet të jeni të durueshëm

https://youtu.be/nbNvO7FY5U0 Turma të mëdha vërshuan qendrat tregtare të Shkupit ditën e djeshme....

Dita e tretë e protestave të VMRO-DPMNE-së! Mickoski: Këtë fundjavë në Sofje copëtohet identiteti

https://youtu.be/XC1qXQ8Ckcw Zoran Zaev është duke përgatitur një dështim kombëtarë, por nga secili...

Jeton e vetme në një dhomë konvikti! E përmalluar për fëmijët kërkon ndihmë

https://youtu.be/4QLTvlEr72E Kjo është Zana Kuqi nga Tetova. Ajo jeton...

Me urdhër të Prokurorisë për krim të organizuar dhe korrupsionin, policia mëngjesin e sotëm e arrestoi Risto Novaçevskin, kumbari i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, i dyshuar për pastrim parash me të cilat kanë blerë toka në Vodno. Ai tashmë është sjellë para një gjyqtari në procedurë paraprake.

Nga Gjykata Penale informojnë se ata do të dërgojnë komunikatë pas përfundimit të procedurës para gjyqtarit të procedurës paraprake.

Përveç Gruevskit dhe Novaçevskit, për të njëjtin krim Prokuroria i bën të dyshuar edhe Sasho Mijallkovin, Jordan Kamçevin, nënën e tij Ratka Kamcevën dhe Nenad Josifovqin. Ata nuk janë arrestuar sepse për ta tashmë ekzistojnë masat e kujdesit. mb/

  • Tags
  • 2

TË NGJAJSHME