Arrestohet një shkupjan

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Dje (22.02.2021) rreth orës 9:00 nëpunësit e policisë së SPB-Shkup kanë privuar nga liria 49 vjeçarin nga Shkupi Z.D, pasi që gjatë kontrollit në shtëpinë e tij i kryer me urdhër të gjykatës kanë gjetur dhe sekuestruar 10 plumba, një gëzhojë gjahu, një pushkë “Mmauser”, pistolet “Zastava” me dy korniza, pushkë gjuetie “Baikal, 385 fishekë të kalibrit 9 mm, 151 fishekë 3×57 dhe 102 fishekë të kalibrit 7×9. Z.D u mbajtë në stacionin policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit do të ngritet akuzë kundër tij – informojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

TË NGJAJSHME