Arrestohet një qytetar i Shkupit i kërkuar me fletëarrest

TË FUNDIT

SHBA-ja e zhgënjyer me bllokadën bullgare ndaj Maqedonisë së Veriut

Shpresojmë që Maqedonia e Veriut të vazhdojë me procesin e anëtarësimit në Bashkimin Evropian. Ne e kemi...

Mickoski kërkon formimin e komisionit për Covid dhe orë policore

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski kërkon formimin e komisionit për Covid në të cilin do të anëtarësohen...

Ndërron jetë gazetari nga Kërçova Refik Zenku

Nga pasojat e Covid-19 ka ndërruar jetë sot gazetari nga Kërçova Refik Zenku, korrespodent i Agjencisë Mediatike...

Bytyqi: Synojmë të përmbushim detyrimet nga Marrëveshja e Gjelbërt e BE-së

Qeveria ka filluar guximshëm në tranzicionin energjetik. Ne synojmë të përmbushim detyrimet nga Marrëveshja e Gjelbër 2050...

Kinë, rritet prodhimi i biçikletave elektrike

Numri i biçikletave elektrike në Kinë ka arritur rreth 300 milionë, me shitje vjetore prej më shumë...

Në lagjen Triangla të Shkupit në orën 18:20, disa nëpunës policorë të Sektorit për Bashkëpunim Ndërkombëtar – Sektori për kërkime e arrestuan G.K. (25) nga Shkupi.

Për të, kumtoi sot MPB, është shpallur fletëarrestim lidhur me nenin 236 paragrafi 1 i KP të RMV-së, për vuajtjen e dënimit me burg prej dy vitesh.

Siç theksojnë nga MPB, personi do të dërgohet në institucion ndëshkues përmirësues.

TË NGJAJSHME