Arrestohet ish-këshilltari i Trumpit, Steve Bannon, akuzohet për mashtrim mbi ndërtimin e murit kufitar SHBA – Meksikë

Must Read

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR,...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për...
- Advertisement -

Ish-këshilltari i presidentit amerikan Donald Tramp, Stiv Benon është arrestuar nën akuzat për mashtrim lidhur me fushatën e mbledhjes së fondeve për ndërtimin e murit në kufirin SHBA-Meksikë. Sipas departamentit amerikan të drejtësisë, Benon dhe tre bashkëpunëtorë të tij mashtruan qindra mijëra donatorë lidhur me fushatën “Ne ndërtojmë murin”, që mblodhi 25 milion dollarë. Benon pranoi më shumë se 1 milion dollarë, një pjesë të së cilave i shfrytëzoi për të mbuluar shpenzimet personale, njoftoi tutje departameni i drejtësisë. Ish-këshilltari i Trampit më vonë pritet të paraqitet para gjykatës. Fushata “Ne ndërtojmë murin” u zotua ti shfrytëzonte donacionet për të ndërtuar segmente të pengesës kufitare në tokë private, ndërtimi i të cilave, ishte një ndër premtimet kryesore të presidentit Tramp gjatë zgjedhjeve të 2016-ës.

- Advertisement -

Tragjedi në Gjinekologjinë e Shkupit, ndërroi jetë një lehonë dhe foshnja e saj

Një nënë dhe foshnja e saj dje pasdite  vdiqën  në Klinikën për Gjinekologji. Dyzet vjeçarja K.J. nga lagjja Shuto Orizare, Shkup  ishte...

Kosovë, 2 viktima dhe 61 raste të reja me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 464 mostra...

Shahpaska: Kapaciteti i kopshteve nuk është plotësuar

Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale Jagoda Shahpaska sot bëri të ditur se lidhur me kapacitetin për akomodimin e fëmijëve në kopshte...

Interi do të paguaj 1 milion euro për transferin e Arturo Vidal

Arturo Vidal sot do të arrijë në  Milano për ta finalizuar  transferin e tij në Inter, publikoi në Tuiter gazetari Fabricio Romano....

Ishulli grek është goditur nga një tërmet 4.5 ballë

Ishullin grek Kretë sot e goditi  tërmet i ri me fuqi prej 4,5 ballë, publikoi Qendra sizmike mesdhetare-evropiane. Tërmeti...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -