Arbër Isaku zgjedhet zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë

Must Read

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti.

Prokurori Arbër Isaku do të jetë zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë në dy vitet e ardhshme. Vendimi për zgjedhje të zëvendëskryetarit të Republikës së Maqedonisë së Veriut u soll dje me shumicë të votave.

Isaku do të vijë në vendin e zëvendëskryetarit të deritanishëm, Mexhit Jusufi.

- Advertisement -

Në bazë të dispozitave të Ligjit për këshillin e prokurorëve publikë, mandati i kryetarit dhe zëvendëskryetarit të PTHP të RMV-së është dy vite, pa të drejtë rizgjedhjeje. Njëherit, Isaku këtë funksion e kreu edhe në periudhën prej vitit 2016 deri në vitin 2018.

Isaku, prej 01.06.2004 ishte përkthyes gjyqësor në Gjykatën themelore Tetovë. Prej 18.06.2009 deri më 22.12.2009 këshilltar në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë. Prej 23.12.2009 këshilltar në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë. Më 01.05.2016 u zgjodh anëtar i Këshillit të prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë. Më 22.09.2016 u zgjodh zëvendëskryetar i Këshillit të prokurorëve publikë të Republikës së Maqedonisë. 

9 të vdekur, 518 raste të reja dhe 200 të shëruar nga virusi korona. Numri i rasteve aktive arrin në 6861

Në 24 orët e fundit, nga gjithsej 2367 teste të bëra, 518 persona kanë rezultuar pozitiv me virusin korona në Maqedoninë e...

Maqedonia e Veriu dhe ShBA konfirmojnë bashkëpunimin për siguri për teknologjinë 5G

Kryeministri Zoran Zaev dhe nënsekretari për zhvillim ekonomik, energjetikë dhe mjedis jetësor i qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Keit Kraç,...

Zaev takon kryeministrin Hoti, premton që punimet për autostradën Shkup-Bllacë do të fillojnë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/gSD-w6UpNxU Po përgatiteshin  për të mirëpritur kryeministrin e Kosovës Avdullah Hoti. Zaev e Hoti...

Kryeparlamentari Xhaferi pret në takim kryeministrin e Kosovës Hoti

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, sot realizoi takim me Kryetarin e Qeverisë së Republikës së Kosovës,...

Festa shënohet me protestë! Mickoski: Pranimi se Dellçevi është bullgar është asimilimi i kombit

Partia opozitare VMRO-DPMNE organizoi protestë të re me vetura. Protesta nisi nga salla “Boris Trajkovski” dhe përfundoi para Kuvendit, ku mbajti fjalim...

More Articles Like This