Antikorrupsioni: Tek Angellovska s’ka përgjegjësi penale

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Komisioni shtetëror për parandalim të korrupsionit nuk konfirmon përgjegjësi penale për Ministren e Financave Nina Angellovska në lidhje me rastin e Bankës Eurostandart.

Nga aspekti etik e ngrit çështjen në nivel të lartë dhe do të rekomandojë të rirregullohen rregullat, veçanërisht memorandumi për bashkëpunim mes Bankës Popullore dhe Ministrisë së Financave dhe trupave tjerë rregullator, me atë që do të shtohen dekrete me të cilat do të rregullohet përplasja e interesave, do të parashikohet si të pengohet veçanërisht ai moment ku thuhet se disa bartës të funksionit kanë mundësi të disponojnë me informacione dhe të njëjtit t’i shfrytëzojë për veten ose të sigurojë dobi për ndonjë tjetër.

- Advertisement -

Këtë sot e kumtoi Biljana Ivanovska, kryetare e KSHPK-së pas seancës në të cilën është shqyrtuar lënda për përplasje të mundshme të intersave me falimentimin e Eurostandard Bankës dhe depozitin e ministres së Financave, Nina Angelovska./TV21

- Advertisement -
  • Tags
  • 4

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -