Antikorrupsioni diskuton: Si ka mundësi edhe deputet edhe ministër!?

Must Read

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A ...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet...
- Advertisement -

Kryetarja e KSHPK-së, Biljana Ivanovska, pas seancës së komisionit për anti-korrupsion, e pyetur nga gazetarët se si ka mundësi që disa nga deputetët e ri në të njëjtën kohë të vazhdojnë të ushtrojnë funksionin e ministrit, ajo tha se tani për momentin funksionin Qeveria e vjetër dhe se në seancë e kanë diskutuar këtë çështje.

“Të njëjtën e kemi diskutuar edhe ne se si ka mundësi edhe deputet edhe ministër. Ne e kemi analizuar dhe do ta paraqesim. Sipas Ligjit të zgjedhjeve, është zgjedhur Qeveri e re, ndërsa nga ana tjetër funksionon Qeveria e vjetër, sepse është shpërndarë Kuvendi patjetër duhet ta përfundojë punën deri në formimin e Qeverisë së re”, tha Biljana Ivanovska nga KSHPK.

- Advertisement -

Për momentin Oliver Spaskovski është kryeministër teknik, ndërsa tani është zgjedhur deputet, pastaj Milla Carovska, Radmilla Shekerinska, Arbër Ademi që janë ministra, e në të njëjtën kohë janë edhe deputetë të sapo zgjedhur./TV21

Прес конференција на Антикорупциска комисија

Прес конференција на Антикорупциска комисија

Gepostet von TV21 am Montag, 24. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Shkatërrohet sistemi raketor i forcave të armatosura të Azerbejxhanit

Forcat e armatosura të Nagorno Karabah e shkatërruan sistemin e lanserëve të rëndë raketor të llojit TOS-1A  i forcave të armatosura të...

Kërçovë, prerësit ilegal të drunjve sulmojnë nëpunësit policor

Me sezonin e vjeshtës fillon edhe problemi me prerjen e drunjve nga mali. Në Kërçovë për prerjen e drunjve më shumë frekuentohet...

Heqja e PCR testeve në kufij, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së

Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit, ndërsa për këtë...

“90 mijë nxënës nuk do të fillojnë vitin shkollor”! Carovska: Nga korona nxënësit u mësuan të kyçen-shkyçen në platformë

https://youtu.be/BedF4wHNcfI Jo 40 mijë, por 90 mijë nxënës priten që nesër të mos e fillojnë vitin shkollor,...

Kuman pranon se Barcelona ka nevojë për lojtarë të rinj, por kanë vështirësi financiare

Ronald Koeman thotë se Barcelona është ende duke punuar në dy ose tre nënshkrime të tjera, por që vështirësitë financiare të klubit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -