Alispahiq: Gjykata është thikë me dy tehe, të dënuarit nuk e kanë kryer veprën

TË FUNDIT

Përdorimet e niseshtes së misrit jashtë kuzhinës

Niseshteja e misrit mund të jetë një ndër përbërësit kryesorë të kuzhinës suaj, por ajo që nuk dinit është...

Zejdi apel kryeministrit, të lirohen të pafajshmit në burgje. Ademi i thotë se po bën politikë

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, nëpërmjet emisioni Click Plus i bëri apel kryeministrit Zaev që të lirohen të pafajshmit...

Zejdi: Në protestën për Monstrën policisë i mungonin vetëm tanket

Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA nëpërmjet Click Plus komentoi edhe protestat e së premtes për rastin “Monstra”. Rexhepi tha...

Zejdi: Me votëbesimin e sotëm të Qeverisë, Zaev-Ahmeti dëshmuan se kanë kompleks për shumicën jostabile!

Pak para votimit të votëbesimit të Qeverisë, opozita braktis Kuvendin. Skender Rexhepi nga koalicioni ASH-AAA, në Click Plus, tha...

Shumica parlamentare është stabile – thotë në Click Plus deputeti Arbër Ademi

Deputeti i BDI-së, Arbër Ademi në Click Plus, komentoi edhe votëbesimin e Qeverisë e cila ishte kërkesë e kryeministrit...

Avokati Asmir Alispahiq ka vlerësuar se me paraburgimin dhe me aktvendimin e sotëm, gjykata ka dëshmuar se vepron me thikë me dy tehe.

Ai vlerëson se me këto vepra, prokuroria por edhe gjykata është duke dëshmuar se është po ajo që ka qenë.

“Jo vetëm për paraburgimin, por edhe të aktvendimit. ne jemi të bindur se si mbrojtje të dënuarit nuk e kanë kryer veprën”, tha Alispahiq, transmeton TV21.

Ndërkaq i pyetur për atë që Fejzi Aziri, e ftoi kryeprokurorin Lubomir Joveskin dhe Villma Ruskovskën që të shkojnë në burg për t’iu dhënë dëshmi të reja”, Alispahiq tha nuk e di se për çfarë e ka pasur fjalën ai.

Aziri në seancën ku u shpall aktvendimi, u bëri thirrje Joveskit dhe Ruskovskës që të shkojnë ta vizitojnë në Burgun e Shutkës dhe se do të ofrojë prova për porositësit, organizatorët, vrasësit dhe ndihmësit e “Monstrës”.

TË NGJAJSHME