Ali Ahmeti përfundon dëshminë, por nuk jep detaje. U mor në pyetje për veprimtarinë e tij gjatë luftës në Kosovë

Must Read

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë”...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA,...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...
- Advertisement -

Për dy ditë radhazi u intervistua në mjediset e Gjykatës Speciale në Kosovë.

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti, u ftua nga kjo gjykatë për të dëshmuar për veprimtarinë e tij gjatë luftës në Kosovë.

- Advertisement -

Pas intervistimit, Ali Ahmeti para gazetarëve nuk dha detaje.

“Siç e patë edhe ju vetë, intervistimi im ka zgjatur dy ditë, deri në përfundim të këtij procesi nuk mund të ndaj asnjë informacion me opinionin, kështu e përkufizon ligji dhe dua që ta respektoj ligjin. Në përfundim të këtij procesi, atëherë mund të flasim, atëherë na lejon edhe ligji” tha Ahmeti.

- Advertisement -

Kryetari i BDI-së Ahmeti konfirmoi se u mor në pyetje në cilësinë e dëshmitarit.

“Sot ka marrë fund procesi i intervistimit tim. Ky është një proces dhe unë shpresoj, jo vetëm unë por të gjithë, të mos vazhdojnë të merren intervistime” u shpreh kreu integrist.

- Advertisement -

Ali Ahmeti është një nga themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-anëtar i Shtabit të Përgjithshëm.

Në fillim të viteve ’90 ishte ndër kryesorët që themeluan dhe ngritën më tej UÇK-në si formacion ushtarak, të cilin në vitin 2000, pas çlirimit të Kosovës, ai së bashku me udhëheqës të tjerë, e ristrukturuan në “Ushtria Çlirimtare Kombëtare” duke e shtrirë veprimtarinë e saj tashmë në Maqedoninë e Veriut.

Prej vitit 2002 e deri më sot Ahmeti drejton BDI-në, një nga partitë kryesore në Maqedoninë e Veriut, e cila në zgjedhjet e fundit mori 15 mandate.

- Advertisement -

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...

Nuredini: 75% e gazifikimit primar është ndërtuar në perëndim të vendit dhe 90-95% në jug

Rrjeti sekondar dhe terciar për gazifikimin e vendit do të vazhdojë pas zgjidhjes së problemit me GAMA, informoi sot Ministri i Mjedisit...

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -