Ali Ahmeti për TV21: Më ka ftuar Specialja, do të shkoj!

Must Read

Georgievski dhe Carovska përgjigjen për shkollën e Idrizovës

Kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boris Georgievski dhe ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska të...

Dorëzohet deputeti Etem Arifi

Etem Arifi, deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, sot është dorëzuar në organet e drejtësisë. Lajmin...

Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të revoltohen, deklaroi Nedelkov

Jam i bindur se problemi me orët shtesë dhe me mungesën e pajisjeve për punë do të...
- Advertisement -

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti është ftuar nga Gjykata Speciale me seli në Hagë. Këtë informacion e ka konfirmuar vetë Ahmeti për TV21.

“Po, është e vërtetë. Më ka ftuar Specialja dhe do të shkoj”, tha Ahmeti.

- Advertisement -

Ahmeti është ftuar nga Specialja në rolin e dëshmitarit.

Paraprakisht Gjykata Speciale intervistoi presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin në lidhje me luftën e Kosovës me Serbinë. Nuk dihet nëse edhe ftesa e Ahmetit ka të bëj me intervistimin ose jo të Thaçit.

- Advertisement -

Si intervistimi i Thaçit dhe ftesa e Ahmetit po vijnë pasi Gjykata Speciale më 24 prill ka paraqitur një aktakuzë për krime lufte dhe krime kundër njerëzimit. Me Thaçin, në aktakuzë është i përfshirë edhe Kadri Veseli tash kryetar i Partisë Demokratike të Kosovës dhe disa persona të tjerë emrat e të cilëve ende nuk janë bërë publik.

- Advertisement -

Georgievski dhe Carovska përgjigjen për shkollën e Idrizovës

Kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boris Georgievski dhe ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska të pyetur nga TV21 kanë folur...

Dorëzohet deputeti Etem Arifi

Etem Arifi, deputeti i Partisë së Ashkalinjve për Integrim, sot është dorëzuar në organet e drejtësisë. Lajmin për portalin rtv21.tv e ka...

Duhet të ketë zgjidhje për orët mësimore, në të kundërtën mësuesit do të revoltohen, deklaroi Nedelkov

Jam i bindur se problemi me orët shtesë dhe me mungesën e pajisjeve për punë do të zgjidhet shpejtë, në të kundërtën,...

Carovska për nxënësit që nuk kanë kompjuterë: Mësimin le ta ndjekin nga RTM-ja

Duke folur për mungesën e kompjuterëve nga nxënësit dhe mësuesit, ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska ka këshilluar që fëmijët mësimin...

Carovska për bojkotimin e mësimit: Nuk sjellë të mira për gjeneratën e ardhshme

Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Mila Carovska duke komentuar paralajmërimet për bojkot të mësimit online, ka vlerësuar se ai nuk sjell të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -