Ali Ahmeti fton liderët shqiptarë në tryezë të përbashkët

Must Read

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është...
- Advertisement -

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti i ka ftuar liderët e të gjitha partive politike shqiptare në tryezë të përbashkët.

Siç thuhet në kumtesën e dërguar nga BDI, në tryezë janë ftuar, Z. Afrim Gashi – Alternativa Z. Bilall Kasami – Besa Z. Ziadin Sela – Aleanca për shqiptarët dhe Z. Menduh Thaci – Partia Demokratike Shqiptare.

- Advertisement -

Kumtesa e cila është dërguar në emër të Ahmetit, thuhet se vjen pas zgjedhjeve të 15 korrikut.

“Në emër të Kryetarit të Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare më 15 korrik 2020, kemi nderin t’ju ftojmë në takim të përbashkët të tryezës së partive parlamentare shqiptare”, thuhet në kumtesë.

- Advertisement -

Takimi është caktuar të realizohet në përvjetorin e Marrëveshjes së Ohrit, ditën e enjte, më 13 gusht 2020, me fillim në ora 12:00, në Hotel Park në Shkup./TV21

- Advertisement -

Mbi 200 emigrantë në Lezbos janë të infektuar me virusin korona

Nga 7.064  teste të bëra të refugjatëve dhe emigrantëve gjatë akomodimit të tyre në kapin e ri të përkohshëm Kara Tepe në...

Muriq pozitiv me Covid-19, mund të humbas ndeshjen mes Kosovës dhe RMV-së

Lajmi i fundit i cili erdhi nga klubi italian Lazio ku u konfirmua se sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi ka rezultuar pozitiv me...

Zv/kryeministri Dimitrov në vizitën e parë të punës në Bruksel që nga formimi i qeverisë së re

Zëvendëskryeministri për Çështjet Evropiane Nikolla Dimitrov, nesër do të zhvillojë vizitë pune në Bruksel, e cila është edhe vizita e parë në...

MAPAS: Skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për anëtarët me stazh të privilegjuar

Agjencia për mbikëqyrje të financimit kapital të sigurimit pensional (MAPAS),informon publikun е gjerë se skadon afati për dorëzimin e Deklaratës për vazhdimin...

Osmani: Edhe Bullgaria ka interes rajonal për tu integruar në BE

Shefi i Diplomacisë Bujar Osmani sot deklaroi se është optimist  që Komisioni  i përbashkët maqedono-bullgar për çështje arsimore dhe historike do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -