Albërie Hadërgjonaj këndon “live”, lutet për fitoren e Luiz Ejllit

TË FUNDIT

Këngëtarja e njohur shqiptare, Albërie Hadërgjonaj, tashmë e ka zbuluar të preferuarin e saj në Big Brother VIP Albania.

Ajo ka treguar së fundmi se po bën tifo për artistin shkodran, Luiz Ejlli, teksa ia uroi fitoren nga një koncert, transmeton Telegrafi.

@kefseresara #meluizin ♬ original sound – Ccggjjf

Teksa shfaqet duke mbajtur një mbrëmje muzikore, artistja e famshme thotë se lutet për të duke shtuar se e meriton fitoren në BBVA.

“Hajde Luiz. Lutemi për ty. Ishalla e fiton se e meriton vërtetë”, tha ajo.

Veç Albëries, përkrahje të madhe Luizit deri më tani i kanë dhënë edhe shumë artistë të tjerë të estradës.

Këngëtari ditë më parë u përmend në një koncert të Gold AG dhe një mbështetje të madhe këto kohë e ka marrë edhe nga Vesa Luma.

Luizi është shndërruar në një fenomen këtë edicion të Big Brother, teksa ka marrë vëmendje mjaft shumë me lojën e tij brenda këtij formati.

Ai ndërkaq vlen të ceket se ka arritur mbi katër miliardë shikime në TikTok. /Telegrafi/