“Alarm” në “Postat e Maqedonisë”, bllokohet puna për shkak se Eurostandard Banka ka shkuar në falimentim

Must Read

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të...
- Advertisement -

“Postat e Maqedonisë” është prekur nga vendimi i Bankës Popullore që t’ia marrë licencën për punë Eurostandard Bankës. Procedura e falimentimit të bankës e ndezi alarmin në këtë ndërmarrje shtetërore, sepse i gjithë operacioni i pagesave zhvillohej përmes kësaj banke. Siç deklaroi, drejtori Ejup Rustemi, për momentin “Postat e Maqedonisë” nuk mund të bëjnë asnjë transaksion për operacionet e pagesave, për pagesën e faturave, shkaku i vendimit për marrjen e licencës të Eurostandard Bankës.
Nga këto transaksione, “Postat e Maqedonisë” ka marrë edhe provizione, prej të cilave i ka paguar rrogat e të punësuarve. “Postat e Maqedonisë” do të vazhdojë të punojë me shërbimin postar, respektivisht do t’i shpërndajë dërgesat dhe letrat, por nuk do të mund të bëhet pagesa e faturave dhe shërbimeve të tjera pagese.

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на директорот Ејуп Рустеми – Македонска пошта ќе има огромни загуби поради стечајот на Еуростандар Банка

🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на директорот Ејуп Рустеми – Македонска пошта ќе има огромни загуби поради стечајот на Еуростандард Банка

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 13. August 2020
- Advertisement -

Hekurudha nga Kërçova deri në Shqipëri, Qeveria dha dritë jeshile, por duhen €426 milion euro për fazën e parë

https://youtu.be/F5815GZK6t0 426 milion euro do të nevojiten për fazën e parë për ndërtimin e hekurudhës nga Kërçova...

“Nga Bullgaria presim ndihmë, e jo pengesa”, deklarata e Karakaçanovit sërish nxit reagime në Maqedoni

https://youtu.be/w4Exd4V2_xM Nga aleatët tanë, duke e përfshirë edhe Bullgarinë, presim të na ndihmojnë në rrugën tonë drejt...

Zbulohet mini laborator dhe bimë kanabisi në Vizbeg, arrestohen tre persona!

“Më 24.09.2020 rreth orës 15:00, pasi më parë kishim marrë informata operacionale të Njësisë për Trafik të Paligjshëm të Drogës-SPB - Shkup,...

Kush kujt ia vodhi idenë? Edhe ASH-AAA premtonte barazi etnike në sektorin privat

https://youtu.be/qCvk5RwABnY Deputeti i koalicionit “Tash është koha”, Skender Rexhepi, akuzoi mbrëmë se Qeveria, më konkretisht BDI-ja si...

Ballistët gjejnë mënyrë për ta parë ndeshjen, të organizuar do të mblidhen të Gjimnazi i Tetovës

https://youtu.be/l9mUB8e6dC8 Atmosfera do të ishte ndryshe po të mos ishim në kohë  pandemie, por  mungesa e  publikut...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -