Array

Aktivitet për pastrimin e Kalasë së Prizrenit

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

Me rastin e Ditës Ndërkombëtare të  të Monumenteve, në Prizren është mbajtur një aktivitet për pastrimin e Kalasë i cili është realizuar nga vullnetarët e iniciativës “Ta Pastrojmë Kosovën”, si dhe zyrtarë të institucionëve të ndryshme.

Drejtoresha e Departamentit të Trashëgimisë së Kulturës pranë MKRS, Vjollca Aliu, tha se ky aktivitet ka për qëllim ndërgjegjësimin e publikut në lidhje me vlerat dhe cenueshmërinë e monumenteve të trashëgimisë botërore duke promovuar masat e nevojshme për të mbrojtur dhe ruajtur ato.

- Advertisement -

Drejtori i Qendrës Rajonale të Trashëgimisë Kulturore në Prizren, Samir Hoxha, tha se përmes këtij aktiviteti ne synojmë që të promovojmë  mbrojtjen dhe ruajtjen e trashëgimisë së pasur kulturore.

Pjesë e këtij aktiviteti ambiental ishin dhjetëra vullnetarë të rinj nga shkollat e Prizrenit, të cilët thanë se nuk është hera e parë që marrin pjesë në organizime për mbrojtje të ambientit dhe monumenteve kulturo-historike në Prizren.

- Advertisement -

Ky aktivitet është mbështetur edhe nga drejtoria komunale për shërbime publike në Prizren./21 MEDIA

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -