Array

Aksident i rëndë në “rrugën e përgjakshme” të Prishtinës

TË FUNDIT

Interi gjunjëzoi Milanin

Emocione, gola, sherr, karton të kuq, por në fund triumfon Inter. Derbi i Milanos në Kupën e Italisë vishet zikaltër...

Kosnett: Marrëveshja e Washingtonit mbetet në fuqi

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë Philip Kosnett ka folur për marrëveshjen e Uashingtonit ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizim...

Donald Trump krijon zyrën e ish-presidentit në Florida

Donald Trump nuk është më president i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, por kjo nuk e ndalon atë të...

Thomas Tuchel do të zëvendësojë Lampardin

Thomas Tuchel është emëruar trajner i ri i Chelseat. Ai vjen në “Stamford Bridge” pas një periudhe dy vjeçare...

Biseda e parë telefonike Putin-Bajden

Presidenti i SHBA-së, Xho Bajden dhe homologu i tij rus, Vlladimir Putin, për herë të parë pas zgjedhjes së...

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën “Vëllezërit Fazliu” në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.
Dy vetura janë përplasur rreth orës 17:00, duke shkaktuar edhe lëndime, sipas dëshmitarëve në ngjarje.
Kjo rrugë të shtunën ishte shkas i protestave të banorëve të “Kodrës së Trimave” që kërkonin të shtroheshin më shumë pengesa për të ndalur shpejtësinë e veturave.
Banorët e “Kodrës së Trimave” këtë rrugë e quajnë “rrugë të përgjakshme” për shkak të aksidenteve të shumta fatale që kanë ndodhur.

TË NGJAJSHME