Array

Ahmeti nesër në Prishtinë, takohet me Mustafën

Must Read

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk...

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke...

PP: Nuk ka pasur dhunë gjatë marrjes së kufomës në Strumicë, padi penale për shkak të mosveprimit sipas rregullave shëndetësore

Prokuroria Publike (PP) është duke vepruar për marrjen e djeshme të kufomës nga Reparti Infektiv i Spitalit...
- Advertisement -

Nesër, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, do të realizojë vizitë zyrtare në Prishtinë me ftesë të Zëvendës Kryeministrit të parë dhe Ministrit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, z. Hashim Thaçi.

Kryetari Ali Ahmeti do të shoqërohet nga Deputeti dhe Shefi i Kabinetit të tij Grubi si dhe Kryetari i Komunës së Likovës Duraku.

- Advertisement -

Gjatë vizitës zyrtare në Kosovë, Kryetari Ahmeti do të takojë edhe Kryeministrin e Kosovës Mustafa si dhe Kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, por edhe liderët e partive opozitare në Kosovë.

Kryetari Ahmeti është gjithashtu i ftuar edhe nga Instituti Demokraci për Zhvillim (D4D) dhe Grupi për Hulumtimin e Politikave në Ballkan (BPRG) që të debatojë me shoqërinë civile në Kosovë dhe përfaqësuesit e korit diplomatik në Prishtinë në temën: ‘Çfarë e pret Maqedoninë, shqiptarët dhe rajonin?’.

- Advertisement -

66 raste të reja me COVID-19, 141 të shëruar

66 raste të reja me COVID-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërkaq nuk është konfirmuar asnjë i vdekur....

Hoti: Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se Kosova e ka vënë në kontroll pandeminë Covid-19, duke bërë thirrje për respektim të...

PP: Nuk ka pasur dhunë gjatë marrjes së kufomës në Strumicë, padi penale për shkak të mosveprimit sipas rregullave shëndetësore

Prokuroria Publike (PP) është duke vepruar për marrjen e djeshme të kufomës nga Reparti Infektiv i Spitalit të Strumicës. Pas denoncimit MPB...

5 viktima, 88 raste të reja me Covid-19 dhe 135 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1618 testime të realizuara 88 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

Qeveria përgatitet për masa të reja restriktive, do të ketë dënime për ahengje familjare

Në konferencën për media u paralajmërua se Komisioni për sëmundje ngjitëse është në përpilim e sipër të planit për zbatim të masave...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -