Array

Afganistan, talebanët sulmojnë civilët

Must Read

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut....
- Advertisement -

Theksohet se militantët Talebanë në rajonin Vardak të Afganistanit i kanë vënë zjarrin pesë shtëpive dhe kanë vrarë 13 persona.
Zëdhënësi i prefekturës Vardak, Ataullah Hogjanaj, tha se militantët Talebanë kanë sulmuar shtëpitë në rajonin Ale Seng në komunën Çek dhe kanë vrarë 13 civilë.

Zëdhënësi i cili ka vënë në dukje se sulmi është kryer në orët e natës së mbrëmshme ka thënë se militantët kanë djegur pesë shtëpi të civilëve, kanë rrëmbyer dy civilë të tjerë dhe se orenditë e shtëpive janë dëmtuar.

- Advertisement -

Zëdhënësi Hogjanaj gjithashtu ka theksuar se ka patur konflikt me militantëve Talebanë dhe forcave Afgane të cilë mbërritën në rajon pas sulmit ku si pasojë është vrarë një prej militantëve dhe janë plagosur 4 afektivë prej të cilëve 3 policë dhe një ushtar.

Zëdhënësi i cili ka vënë në dukje se civilët të që iu dogjën shtëpitë nuk punonin në administratën publike ka njoftuar gjithashtu se në rajon është ndërmarrë një operacion gjithëpërfshirës.

- Advertisement -

Pakoja e katërt ekonomike peshon 350 milionë euro, njofton ministri i Ekonomisë Bekteshi

Ministri i Ekoonomisë, Kreshnik Bekteshi, përmes Facebookut të tij ka njoftuar se është caktuar shuma e mjeteve për pakon e katërt ekonomike,...

Monstra, ekspertja ka falsifikuar ekspertizën? Dëshmitarja Nikollovska me deklarata konfuze, Raufi do e padisë

https://youtu.be/IVglfJbP16I Snezhana Nikollovska, ekspertja e cila ka bërë analizën e dheut ku ka ndodhur vrasja e pesëfishtë...

Takim Besimi-Bërnz: SHBA është partneri ynë më i rëndësishëm strategjik

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë një nga partnerët më të rëndësishëm strategjikë të Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrëdhëniet e shkëlqyera politike midis...

Takim i Bytyqit dhe Bekteshit me Poçivalshek: Sllovenia dhe Maqedonia e Veriut janë vende mike me bashkëpunim të fortë ekonomik

Gjatë vizitës zyrtare të delegacionit të udhëhequr nga presidenti slloven, Borut Pahor, zëvendëskryeministri për çështje ekonomike, koordinim me resorët ekonomikë dhe investimet...

Pakoja e katërt e masave, të dielën pasdite! Disa masa vlejnë deri në vitin 2021 paralajmëroi kryeministri

https://youtu.be/YhdxBxKdxAk Deri të dielën pasdite, Qeveria do ta prezantojë pakon e katërt të ndihmës ekonomike, paralajmëroi kryeministri...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -