“Afatet e Bit Pazarit u shkelën 100%”, tregtarët i ka dëmtuar, por janë të kënaqur që po ndërtohet

Must Read

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me...
- Advertisement -

U bënë dy vjet e gjysmë që kur filloi ndërtimi i Bit Pazarit, por ekskavatorët ende po punojnë. Tani ndërtimi i këtij tregu gjendet në fazën e fundit, por punimet janë larg përfundimit.

Pjesa dërmuese e tregtarëve janë vendosur në pjesën tashmë të ndërtuar dhe hapësira në mes është zbrazur. Po përgatitet terreni për nisjen e ndërtimit të parkingut.

- Advertisement -

Zvarritja e punimeve tregtarëve u ka shkaktuar dëm, por thonë se e mira është se tregu po ndërtohet.

Janë të kënaqur me kushtet në të cilat tani punojnë, ndërkaq nga investitori i cili është “Tregu i Shkupit” kanë marrë premtimin se objekti do të jetë gati për dy muaj.

- Advertisement -

Se punimet janë zvarritur dhe afatet janë shkelur 100 herë, deklaroi edhe kryetari i Odës së Tregtarëve, Ekrem Dolek. Por ndryshe nga tregtarët, ai premton se Pazari do të jetë gati për 5 muaj.

Vendimi për ndërtimin e Bit Pazarit është thënë që para 10 vjetësh. Ka qenë premtim i çdo cikli zgjedhor. Ndërtimi i tij pritet të finalizohet me ndërtimin e parkingut i cili do të ketë 230 vende për parkim. Hyrja e parkingut ishte kërkuar të jetë nga ana e bulevardit, por për shkak të kushteve të komunikacionit, ai do të jetë nga ana e Teatrit Shqiptar.

- Advertisement -

Kompletohet kabineti qeveritar – Me 62 vota “pro” dhe 44 “kundër” votohen zvëvendësministrat

Me 62 vota "pro" dhe 44 "Kundër" në Kuvend u votuan dhe zëvendëministrat me çka u kompletua Qeveria e re.

Selmani: Të papranueshme ankesat e opozitës për vjedhje votash, duhet t’a mbronin votën! Po demotivoni votuesin!

"Ça të bëjmë ne na i vjedhin votat. Këtë argument unë nuk e pranoj. Z. Zejdi nëse unë...

Hoda: Të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është si të garosh me dhelprën

Analisti politik, Besim Hoda në emisionin Click Plus në TV21, deklaroi se të dalësh në zgjedhje me BDI-në, është e njëjtë si...

Qeveria nuk është legjitime, prandaj nuk e përkrahim, thotë deputeti i koalicionit ASH-AAA Skender Rexhepi

Deputeti i koalicionit ASH-AAA, Skender Rexhepi i ftuar në emisionin Click Plus në TV21, thotë se Qeveria nuk është legjitime dhe prandaj...

Tottenham zbarkoi në Shkup, Gjoka: Nuk është e lehtë të përgatisish ekipin për një ndeshje me nivel të lartë

Trajneri Zhoze Murinjo së bashku me ekipin e tij arriti në Shkup. Shkëndija e Tetovës nesër në kuader të Europa Ligës do...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -