Aeroplani që u rrëzua në Papua Guineja e Re ka transportuar gjysmë tonë kokainë

Must Read

Vreshtarët nga rajoni i Tikveshisë kërkojnë hapjen e kufijve për eksport të rrushit të Maqedonisë së Veriut

Të hapen kufijtë për eksportin e rrushit dhe të kontaktohet me ambasadorët e huaj rreth kësaj çështje,...

Pensionistët do të duhet që deri më 25 gusht të paraqiten në bankë tjetër, nëse duan që pensionet t’i marrin në kohë

Për shkak të falimentimit të Eurostandard Bankës dhe marrjes së licencës, shumë pensionistë, shfrytëzues të ndihmës sociale...

Djegia e veturave të EVN-së, ndalohet Krenar Osmani. Thotë se u arrestua për shkak të statusit në Facebook

https://youtu.be/8LAUs52hVnc Pas djegies së  dy veturave të EVN Maqedoni në qytetin e...

Aeroplani i vogël që u nis javën e kaluar për në Australi dhe menjëherë pas fluturimit u rrëzua në Papua Guineja e Re, kishte më shumë se 500 kilogram kokainë, kumtuan sot autoritetet australiane.

- Advertisement -

Policia e Australisë dhe e Papua Guinesë së Re kumtuan se kanë gjetur 28 pako kokainë në shumë lokacione dhe janë arrestuar pesë persona të dyshuar për trafikim të paligjshëm me drogë. Ata janë anëtarë të grupit kriminel nga Melburni, i cili gjoja është i lidhur e krimin e organizuar italian. Të dyshuarit mund të dënohen në burg të përjetshëm.

Vlera e kokainës së gjetur vlerësohet në 57 milionë dollarë australianë.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

Latest News

Pensionistët do të duhet që deri më 25 gusht të paraqiten në bankë tjetër, nëse duan që pensionet t’i marrin në kohë

Për shkak të falimentimit të Eurostandard Bankës dhe marrjes së licencës, shumë pensionistë, shfrytëzues të ndihmës sociale apo kompensimit për mbrojtje të...

Djegia e veturave të EVN-së, ndalohet Krenar Osmani. Thotë se u arrestua për shkak të statusit në Facebook

https://youtu.be/8LAUs52hVnc Pas djegies së  dy veturave të EVN Maqedoni në qytetin e Tetovës  pas mesnate, policia ka...

Kostovski: Skenari ishte i pëgatitur, ata që e dinin se do të mbyllet banka, i tërhoqën paratë

Aksionari më i madh në “Banka Eurostandard”, Trifun Kostovski, në konferencën e sotme për media tha se skenari ishte i përgatitur, ndërsa...

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënie më të madhe ekonomike në nivel tremujor

Hungaria, Rumania dhe Bullgaria kanë regjistruar rënime më të madhe ekonomike në nivel tremujor, të paparë me dekada, për shkak të pandemisë...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com