Ademi: Është koha të ndryshohet fotografia bardh e zi ku për kryeministër garojnë vetëm dy parti maqedonase

Must Read

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator...
- Advertisement -

Bartësi i listës së BDI-së për deputetë në zonën zgjedhore 2, Arbër Ademi, duke folur në emisionin Debat Zgjedhor në TV21 tha se ka ardhur koha që bashkë me qytetarët të ndryshohet fotografia bardh e zi që është parë deri më tani, ku për pozitën e kryeministrit në Maqedoninë e Veriut garojnë vetëm dy kandidatë të dy partive të kampit maqedonas. Ai idenë e partisë së tij për Kryeministër shqiptar, Ademi e quan hap të guximshëm për shqiptarët, si komuniteti i dytë më i madh në Maqedoni./TV21

#Ademi: #KryeministriShqiptar do ta ndryshojë pamjen bardh e zi disadekadëshe në vendin tonë

#Ademi: #KryeministriShqiptar do ta ndryshojë pamjen bardh e zi disadekadëshe në vendin tonëАдеми: Премиерот Албанец ќе ја смени повеќедецениската црно бела слика во нашата земја

Gepostet von TV21 am Mittwoch, 1. Juli 2020
- Advertisement -

LAJME 18:30

#21LiveNews

#21LiveNews 18:30 Lajmet në gjuhën shqipe | 01.10.2020

Posted by TV21 on Thursday, October 1, 2020

Publikohen pamje nga sonda kineze “Tianwen-1” në hapësirë!

Më 1 tetor, me rastin e Ditës Kombëtare dhe Festës së Mesvjeshtës, Administrata Kombëtare Hapësinore e Kinës publikoi pamjet e fluturimit të...

Protestë në gjimnazin e Tetovës, nxënësit kërkojnë mësim me prani fizike

https://youtu.be/jlX1wNbcN1I Nxënësit e shkollave të mesme në qytetin e  Tetovës gjatë ditës së sotme kanë protestuar para...

Ekonomia seriozisht e goditur nga kovid kriza, projeksionet për vitin 2019 më të këqija se ato të 2009 dhe 2012

https://youtu.be/6gd_ziWIix4 Se ekonomia e vendit është seriozisht e goditur nga pandemia, indikator më të mirë janë gjendja...

Nxënësit e Leshnicës bojkotojnë mësimin, prindërit ankohen për objektin e vjetër të shkollës

https://youtu.be/dZiC1PUySec 40 nxënës nga Leshnica e Zhelinës kanë bojkotuar mësimin edhe pse nga ministria i kanë lejuar...

Zekiri akuzon Ademin për neglizhencë, Ademi e quan provokator kujdestar ndaj BDI-së

https://youtu.be/WCkkVyQscwo “Ministria e Arsimit e mandatit të kaluar neglizhoi përgatitjet për fillim të vitit të ri shkollor,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -